Google передумала роздавати інтернет із повітряних куль і закриває проєкт Loon

Технологічний гігант Alphabet, якому належить Google, вирішив відмовитися від проєкту Loon — мережі аеростатів для роздавання інтернету у важкодоступних регіонах.

Про це йдеться у блозі керівника підрозділу «X» компанії, який займається експериментальними проєктами, Астро Теллера.

Гендиректор Loon Аластер Уестгарт розповів, що попри те, що проєкт знайшов багато партнерів, він не зміг знайти способу знизити витрати, щоб збудувати стабільний бізнес.

«Розробка радикальних нових технологій ризикована, але від цього не стає легше сповіщати про ці новини. Сьогодні я з сумом повідомляю, що Loon закривається», — написав Уестгарт.

Loon нещодавно зіткнувся з фінансовими проблемами. У 2020 році його керівництво намагалося залучити нові зовнішні інвестиції, оскільки гроші закінчилися.

Як пише CNBC, про згортання проєкту оголосили після того, як компанія закрила ще один експериментальний бізнес під назвою Makani, який постачав енергію вітру від гігантських повітряних зміїв, у 2020 році. Обидва проєкти виникли з бізнес-підрозділу Alphabet «X», яке займається довгостроковими експериментальними кейсами.

Про Loon

Проєкт запрацював улітку 2013 року для забезпечення інтернетом віддалених районів. Loon — це мережа аеростатів, що дрейфують на висоті 20 км. Аеростати обладнані антенами, сонячними панелями, льотною капсулою з обладнанням і парашутом. Кожен аеростат — це мобільна станція зв'язку, що приймає сигнал від оператора на землі.