Google пообіцяв знищити отримані дані вебперегляду користувачів у приватному режимі через судовий позов
Google погодився знищити мільярди записів даних, щоб врегулювати позов щодо таємного відстеження використання інтернету людьми, які думали, що переглядають вебсторінки приватно.
Про це пише Reuters.
Умови такої угоди подали до федерального суду Окленда, штат Каліфорнія. Тепер їх має схвалити окружний суддя США. Адвокати позивачів оцінили цю угоду в понад 5 мільярдів доларів. Зазначається, що Google не відшкодовуватиме збитки, але користувачі зможуть індивідуально подати до суду на компанію.
Груповий позов розпочався у 2020 році та охопив мільйони користувачів Google, які використовували приватний перегляд з червня 2016 року. Вони стверджували, що аналітика Google, Допомагають вебсайту запам'ятати потрібну інформацію, щоб користувачу було легше відвідувати сайт наступного разуфайли cookie та програми дозволяють «неналежним чином» відстежувати людей, які налаштували браузер Google Chrome на режим «інкогніто» та інші браузери в режим приватного перегляду.
Позивачі заявляли, що це перетворило Google на «непідзвітне сховище інформації», що буцімто дозволяло дізнаватися компанії про їхніх друзів, улюблену їжу, хобі, шопінгові звички та «найінтимніші та потенційно незручні речі».
Тепер Google має оновити інформацію про те, що компанія збирає під час «приватного» перегляду. Це також дозволить користувачам у режимі «інкогніто» блокувати сторонні файли cookie протягом п’яти років.
«Результатом є те, що Google збиратиме менше даних із сеансів приватного перегляду користувачів, і що Google зароблятиме на цих даних менше грошей», — пояснили адвокати позивачів.
Тим часом у корпорації заявили, що завжди вважали позов безпідставним.
«Ми ніколи не пов’язуємо дані з користувачами, коли вони використовують режим "інкогніто". Ми раді видалити старі технічні дані, які ніколи не були пов’язані з користувачем та ніколи не використовувалися для будь-якої форми персоналізації», — заявив представник GoogleХосе Кастанеда.
Сторона обвинувачення назвала угоду «історичним кроком у вимаганні чесності та підзвітності від головних технологічних компаній».