Грузія на пів року стала головуючою державою у Раді Європи
Розпочався період головування Грузії у Комітеті міністрів Ради Європи — основному керівному органі цієї організації. Це перший випадок в історії незалежної Грузії, коли держава очолила міжнародну організацію.
Про це «Європейській правді» повідомили у Міністерстві закордонних справ Грузії.
У МЗС зазначили, що Грузія визначила чотири пріоритети для свого головування:
- права людини та захист навколишнього середовища;
- залучення громадськості до ухвалення рішень;
- дружня до дітей судова система (із залучення кращого досвіду реституційного правосуддя);
- зміцнення демократії через освіту, культуру та молодіжні програми
Церемонія передачі головування Грузії відбудеться 27 листопада у Страсбурзі за участі міністра закордонних справ цієї держави Давіда Залкаліані. Період головування Грузії триватиме до 15 травня 2020 року.
Зазначимо, що з травня 2019-го головуючою державою у Раді Європи була Франція.
Рада Європи — міжнародна організація, що сприяє співробітництву між її членами, державами і країнами Європи, в області стандартів права, прав людини, демократичного розвитку, законності і культурної взаємодії.
Комітет міністрів визначає напрямки діяльності Ради Європи, затверджує програму діяльності Організації та її бюджет. Комітет міністрів також розглядає рекомендації Парламентської асамблеї та Конгресу місцевих і регіональних влад Європи, пропозиції міжурядових комісій та конференцій галузевих міністрів і визначає, яких заходів слід ужити відповідно до цих документів.
Засідання Комітету міністрів проходять на рівні міністрів закордонних справ (зазвичай раз на рік), та на рівні постійних представників при Раді Європи — щотижня. Постійні представники урядів при Раді Європи наділені однаковими з міністрами повноваженнями щодо ухвалення рішень і контролюють поточну діяльність Ради Європи.