Хакери з України атакували корейські компанії та американські університети — збитки становлять $500 млн
Під час міжнародної спецоперації українські правоохоронці разом із колегами з Південної Кореї та США викрили хакерське угруповання, яке через вірус завдало іноземним компаніям збитків приблизно на пів мільярда доларів.
Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.
За даними слідства, хакери, які діяли в Україні, атакували у 2019 році вірусом-шифрувальником Clop чотири корейські компанії. Це призвело до блокування 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників.
Відтак у 2021 році група хакерів атакувала та зашифрувала персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Мериленду та Університету Каліфорнії у США.
За дешифрування інформації хакери отримували «викуп» у криптовалюті, а в разі несплати, погрожували оприлюднити конфіденційні дані потерпілих. Розповсюдження вірусу-шифрувальника спричинило іноземним компаніям збитки на загальну суму приблизно 500 млн доларів (13,4 млрд грн).
Під час 24 обшуків у Києві та області за місцями проживання шести хакерів правоохоронці виявили та вилучили комп’ютери, 8 автомобілів, приблизно 58 тисяч доларів (1,5 млн грн), 3 тисячі євро (9 700 грн), понад 1,5 млн гривень готівкою, а також документацію з доказами протиправної діяльності.
Яке може бути покарання?
Українські правоохоронці відкрили справу за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин) та ч. 2 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних у злочинний спосіб) Кримінального кодексу.
Покарання передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.