Хакери збирали дані з компаній, які пов'язані з постачанням вакцин проти COVID-19 при низьких температурах — IBM

Хакери проводили глобальну фішингову кампанію (виманювання даних) щодо організацій, які пов'язанні з перевезенням вакцини проти COVID—19, яка потребує значного охолодження. Ймовірно, вони збирали інформацію про ланцюг постачання.

Про це повідомляють аналітики International Business Machines Corporation.

За даними аналітиків, хакерські атаки розпочалися ще у вересні 2020 року й стосувалися компаній у декількох країнах, зокрема Німеччині, Чехії, Італії, Південній Кореї тощо.

Хакери видавали себе за бізнес-представника китайської компанії Haier Biomedical, яка також пов'язана з «холодовим ланцюгом» постачання вакцин. Від її імені розсилали електронні листи зі шкідливим вмістом, у яких пропонували ввести персональні дані.

Таким чином хакери намагалися зібрати дані для подальшого незаконного доступу до корпоративних мереж та інформації, яка пов'язана з постачанням вакцини проти коронавірусного захворювання, вважають в ІВМ.

Також зловмисники націлилися на податкову і митну служби Європейської комісії та систему постачання вакцин ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН). Постраждали і компанії, що виробляють сонячні батареї та сухий лід. Без доступу до енергоносіїв саме сонячні батареї забезпечують живлення для холодильників, у яких перевозять препарати. Отриману інформацію можуть використати для викрадення контейнерів із вакциною, вважають аналітики.

Хто стоїть за атаками?

В ІВМ вважають, що запустив хакерську атаку той, хто в курсі, які компанії залучені до ланцюга постачання. Ймовірно, що відповідальна за це якась держава, яка переймається через конкуренцію у сфері вакцин. Яка саме — достеменно не відомо.

Що з вакцинами проти COVID-19?

Уже декілька розробників оголосили про успішні випробування своїх препаратів. Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) оголосили про ефективність їхньою вакцини у 95% за підсумками останнього, третього етапу досліджень. Найбільша проблема із нею — препарат потребує зберігання за наднизьких температур (мінус 70 градусів за Цельсієм). Водночас компанії запевняють, що розробили спеціальні контейнери із сухим льодом для підтримки необхідної температури впродовж 15 днів. Ймовірно, хакери цікавилися постачанням цього препарату.

Американська компанія Moderna заявила про 94,1% ефективності її вакцини, зокрема вона гарантує захист від важкого перебігу COVID-19. Попередній аналіз результатів дослідження препарату свідчить про те, що вакцина гарантує антитіла до COVID-19 щонайменше на 3 місяці. Дуже низьких температур для зберігання вона не потребує.

Британська вакцина AstraZeneca та Оксфордського університету показала в середньому 70% ефективності на фінальних випробуваннях. Водночас максимальну ефективність у 90% вакцина показала у людей, які отримали перше з двох щеплень із меншим дозуванням препарату. В експертів багато питань до ефективності препарату, тому розробники вирішили провести повторне випробування.