Хакери злили в мережу документи ядерної програми Ірану — ЗМІ

Хакерська група Black Reward заявила, що опублікувала безліч документів з ядерної програми Ірану. Хакери оголосили цю акцію актом підтримки протестувальників в Ірані.

Про це пишуть Reuters та Iran International.

Так, 21 жовтня хакери заявили, що зламали систему електронної пошти іранської компанії Nuclear Power Production and Development та отримали 50 ГБ даних.

Група Black Reward попередила, що опублікує отримані дані протягом 24 годин, якщо уряд Ірану не звільнить усіх політв’язнів і затриманих протестувальників.

Хакери зазначили, що оприлюднена інформація нібито містить «управлінські та робочі графіки різних частин Бушерської електростанції», паспорти й візи іранських та російських спеціалістів, які там працюють, а також «контракти й угоди щодо атомної розробки з вітчизняними та іноземними партнерами».

Крім того, вони закликали експертів у відповідних галузях та ЗМІ опублікувати звіти про розслідування цих документів.

Чому іранці протестують?

Протести в Ірані не вщухають від 16 вересня внаслідок того, що іранка Махса Аміні впала в кому і померла після арешту «поліцією моралі» за неправильне носіння хіджабу.

Поліція повідомила, що в Аміні стався серцевий напад після того, як її доставили у відділок для «виховання». Родичі іранки заперечують, що вона страждала на будь-яке захворювання серця.

Це спричинило протести іранців у соцмережах і на вулицях 16 вересня. У мережі поширювалися відео, на яких протестувальники кричали «Смерть диктатору» — ішлося про верховного лідера Ірану Алі Хаменеї. Іранки почали публікувати відео, на яких зрізають волосся та палять хіджаби.

Іранська влада почала обмежувати доступ до інтернету в країні. Активісти кажуть, що влада вдалася до такого кроку, щоб світ не побачив насилля у країні під час протестів.

Відповідно до іранського закону шаріату (ісламського закону), запровадженого після революції 1979 року, жінки зобов’язані покривати волосся та носити довгий вільний одяг, щоби приховати свою фігуру. Порушникам загрожує публічна догана, штраф або арешт. В Ірані й досі намагаються забезпечити дотримання цього закону.

Також люди вийшли підтримати іранських протестувальників і в інших країнах: акції відбулися у Греції, Туреччині, Іспанії, Канаді, Лівані, Німеччині, США, Італії тощо.