ХАМАС готовий звільнити іноземних заручників в обмін на 5-денне перемир'я
У палестинському угрупованні ХАМАС заявили, що готові звільнити полонених іноземців в обмін на п'ятиденне припинення вогню.
Про це заявив старший член політичного керівництва ХАМАС Алі Бараке в коментарі Financial Times.
Водночас він зазначив, що про звільнення ізраїльських солдатів не йдеться — їх утримуватимуть для подальшого обміну з Ізраїлем.
Неназваний ізраїльський високопосадовець прокоментував цю заяву ХАМАСу так: «Кожен, хто відверто та щиро стурбований життям цивільних, повинен вимагати негайного та безумовного звільнення всіх заручників. Крапка».
Союзник США, Катар, у якому розташований політичний офіс ХАМАСу, намагався досягти угоди про звільнення всіх цивільних заручників. Але ХАМАС хоче, щоб Ізраїль призупинив бомбардування й дозволив постачання палива та іншої допомоги в анклав.
Наразі палестинське угруповання утримує понад 200 полонених, захоплених під час нападу на Ізраїль. Серед них є цивільні, а також громадяни США, Таїланду та європейських країн.
Представник ХАМАСу заявив, що спочатку метою бойовиків було захопити 10-20 заручників. За його словами, полонені виснажують запаси угруповання в Секторі Гази.
Більше про заручників ХАМАСу
Під час нападу на Ізраїль 7 жовтня ХАМАС захопив цивільних заручників та військовополонених. Це підтвердили в ізраїльській армії. Лідер ХАМАСу Салех аль-Арурі заявив, що його організація планує обміняти їх на «палестинських в’язнів».
За останніми даними, в заручниках ХАМАСу перебувають щонайменше 233 людини. Раніше посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук зазначав, що частина зниклих громадян України теж можуть бути в полоні бойовиків ХАМАСу. Однак ця інформація не підтвердилася.
20 жовтня бойовики угруповання вперше звільнили двох заручниць — матір і доньку зі США. Пізніше вони звільнили ще двох громадянок Ізраїлю віком 79 та 85 років. Їх передали Червоному Хресту на пункті пропуску «Рафах» на кордоні з Єгиптом, звідти їх незабаром мали доправити до Ізраїлю.