Хлопчик з Марокко, який застряг у глибокому колодязі, помер. Рятувальники кілька днів добиралися до нього

П'ятирічного марокканського хлопчика Раяна, що впав у 32—метровий колодязь, витягли рятувальники. Цілодобова рятувальна операція продовжувалася кілька днів, утім хлопчик помер.

Про це пишуть BBC, CNN та AP з посиланням на місцеві ЗМІ та заяву короля Марокко Мухаммеда VI.

П'ятирічний хлопчик зник 1 лютого, коли грався біля закинутого колодязя поблизу його будинку в селі Ігран у гірській північній провінції Шафшаван.

Хлопчика знайшли у ямі, коли почули його голос. Спершу батьки намагалися витягнути його самостійно за допомогою мотузки, але потім викликали рятувальників.

Місце, куди впав 5-річний хлопчик біля свого будинку, 4 лютого 2022 рокуAP Photo / Mosa'ab Elshamy

Складність полягала у тому, що діаметр колодязя становить лише 25 см, а на глибині отвір звужується, тож витягнути хлопчика через нього неможливо.

Рятувальники залучили техніку для порятунку хлопчика, 4 лютого 2022 рокуAP Photo / Mosa'ab Elshamy

Рятувальники викопували отвір збоку. Після кількох днів роботи до дитини залишилося лише всього кілька метрів. Але через ризик зсуву потрібно було зробити ще одну яму, паралельну до колодязя.

Рятувальники цілодобово працювали над порятунком 5-річного хлопчика, який впав у колодязь, 4 лютого 2022 рокуAP Photo / Mosa'ab Elshamy

Силам рятувальників допомагали працівники служби цивільного захисту, місцева влада та волонтери. Один із таких, 50-річний Алі Сахраві, що спеціалізується на колодязях, проїхав практично через все Марокко, щоб допомогти врятувати хлопчика.

Попри велику висоту, з якої впав хлопчик, він був притомний. Під час операції йому спускали воду та їжу. Втім про його стан не було відомо. На місці чергувала бригада швидкої допомоги та вертоліт, який міг би швидко доставити потерпілого до лікарні.

За даними ЗМІ, врятувати дитину не вдалося. Король Марокко Мухаммед VI висловив співчуття батькам хлопчика.

За порятунком хлопчика спостерігали десятки місцевих жителів, 4 лютого 2022 рокуAP Photo / Mosa'ab Elshamy

За порятунком хлопчика спостерігали не тільки десятки місцевих жителів, але й люди зі всього світу. У Twitter активно поширювали хештег #SaveRayan та його арабську версію. Хештег використовували навіть в Алжирі, попри напружені відносини між країнами.