hromadske готує спецпроєкт «У сталевих обіймах» до Дня Незалежності

Ми зібрали історії військових, волонтерів, лікарів, полонених, працівників заводу та маріупольців, які були на «Азовсталі». Історії людей, які могли б і не перетнутися, якби не війна. Історії про надію та боротьбу, про жагу до свободи й любов до України.
***
«Звісно, я знав, що на "Азовсталі" надійні бункери — був у них раніше. Ми з сімʼєю опинились у сховищі під Адміністративно-побутовим корпусом №1 конвертерного цеху, де на третьому поверсі був мій робочий кабінет»,— інженер «Азовсталі» Ігор Хаджава.
***
«Мама хотіла рятувати життя. Її друзі воювали з 2014 року, дехто загинув. Вона особливо до цього всього ставилася. З одного боку, я здивувалася її рішенню, але з іншого боку, це в темпераменті мами. Вона завжди робила щось, що всіх шокувало. Але зрештою у неї все виходило», — донька полоненої парамедикині Катерина Бас.
***
«Здається, ніби я опинився в якомусь пекельному реаліті-шоу, де ми, військові, боремося за життя, використовуємо кожен шанс для порятунку, а весь світ просто спостерігає цікавий сюжет! Такі сценарії застосовують у фільмах. Різниця лише в тому, що це не фільм, а ми — не вигадані персонажі! Це реальне життя! Біль, страждання, голод, муки, сльози, страх, смерть — усе справжнє! Що мене дивує? Людський цинізм без меж! І загальноприйняті правила, які не діють. Тоді навіщо вони потрібні?» — Сергій Волинський («Волина»), виконувач обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти.
***
Читайте проєкт 22 серпня на нашому сайті.