Хусити заявили, що продовжать атакувати кораблі в Червоному морі

Хусити продовжать атакувати ізраїльські кораблі й ті, що прямують до Ізраїлю, попри атаку на об'єкти угруповання в Ємені 12 січня.

Про це написав речник угруповання Мохаммед Абдул Салам у соцмережі X.

«Американсько-британський удар по Ємену є спробою захистити Ізраїль і припинити підтримку Єменом операцій на підтримку Сектору Гази. Цей лякливий акт агресії є надто помилковим, якщо вони вважають, що це змусить Ємен відмовитися від підтримки Палестини та Гази», — йдеться в повідомленні.

Салам наголосив, що Ємен залишається вірним своїм релігійним і гуманітарним принципам і все ще перебуває на боці Гази «у всьому, на що він здатен».

«Не існує абсолютно жодного обґрунтування для цієї агресії проти Ємену, оскільки він не становить загрозу для міжнародного судноплавства в Червоному та Аравійському морях. Такі дії продовжуватимуть впливати на ізраїльські кораблі або ті, що прямують до портів Палестини», — переконує представник хуситів.

Що передувало?

Рада Безпеки ООН 10 січня схвалила резолюцію, яка вимагає від хуситів негайно припинити напади на судна, та прямо засудила їхнього постачальника зброї — Іран. Військово-морські сили Великої Британії та США того дня відбили найбільшу атаку єменських хуситів на судна в Червоному морі. Зокрема, збили понад 20 безпілотників.

Відтак у ніч проти 12 січня Збройні сили США та Великої Британії завдали ударів по об’єктах хуситів у Ємені. Вони завдавали ударів із винищувачів та ракетами Tomahawk. Згодом президент США Джо Байден підтвердив «оборонні удари» по об'єктах у Ємені.

За словами лідера США, удари були відповіддю на «безпрецедентні атаки хуситів на міжнародні морські судна в Червоному морі». Понад 50 країн постраждали від 27 атак на міжнародне комерційне судноплавство. Екіпажі з понад 20 країн зазнавали погроз або були взяті в заручники.