Хворого американського дослідника витягли з однієї із найглибших печер Туреччини
Рятувальники витягли в безпечне місце американського дослідника Марка Дікі, який понад тиждень був заблокований у третій за глибиною печері Туреччини, бо серйозно захворів під землею.
Про це повідомляє BBC.
Понад 150 людей брали участь в операції з порятунку 40-річного Учений, який займається вивченням печер, зокрема їхнього виникнення, розвитку, форм, порід, мінералів тощоспелеолога Марка Дікі після того, як 2 вересня в нього почалася блювота через шлункову кровотечу. Це сталося під час експедиції з кількома іншими дослідниками в печері Морка, що в Таврських горах на півдні Туреччини.
Чоловіка прив’язали до нош і повільно винесли через тісні кам’яні тунелі. У найвужчих місцях доводилося використовувати вибухівку. Рятувальники кажуть, що це була одна з найбільших і найскладніших підземних рятувальних робіт, які коли-небудь проводилися.
Найнижча точка печери Морка сягає глибини майже 1,3 кілометра під землею.
Сам Дікі зізнався, що боявся не пережити випробування після того, як його стан погіршився. Після порятунку дослідник отримає подальше лікування в медзакладі.
Спелеолог очолював групу з картографування нового проходу в печері, коли в нього почалася шлунково-кишкова кровотеча. Один угорський лікар зміг дістатися до хворого дослідника та обробити його всередині печери. Завдяки цьому Дікі полегшало.
Кілька рятувальників з інших країн, включно з Хорватією та Угорщиною, прилетіли до Туреччини, щоб допомогти в порятунку. Наречена Дікі, Джессіка Ван Орд, залишалася з дослідником у печері, поки йому було погано, але пізніше вилізла.