IBM заявила про прорив у розробці процесорів: смартфони працюватимуть удвічі швидше й триматимуть заряд до чотирьох днів
Американська корпорація IBM оголосила про розробку першого у світі чипа з вказує на роздільну здатність обладнання, яке використовується у виробництві напівпровідниківтехнологічним процесом у два нанометри. Він використовує на 75% менше енергії, ніж поширені нині 7-нм процесори, й на 45% більш продуктивний.
Про це йдеться в пресрелізі IBM.
Корпорація стверджує, що з її процесором батарея мобільних телефонів не потребуватиме підзарядки протягом чотирьох днів, ноутбуки швидше оброблятимуть інформацію, а самокеровані автівки швидше реагуватимуть на ситуацію на дорозі.
Окремо IBM наголошує, що процесори у два нанометри дозволять скоротити обсяг шкідливих викидів, який припадає на роботу дата-центрів (за оцінками, вони відповідальні за 1% усіх викидів парникових газів).
Корпорація стверджує, що її досягнення дозволить задовольнити сучасну потребу в більш продуктивних та енергомістких пристроях: так, на процесорі розміром із ніготь поміщатимуться рекордні 50 мільярдів транзисторів.
Технологічний процес характеризує виробництво напівпровідникових приладів (зокрема процесори), передусім роздільну здатність обладнання, яке застосовується під час їх виробництва. Чим менший цей показник, тим більш ефективним є напівпровідник.
На сьогодні під час виробництва електроніки використовуються процесори з техпроцесом сім (його ще у 2015 році відкрила IBM) та п'ять нанометрів (їх, зокрема, впровадили у свої пристрої Samsung та Apple), зазначає Engadget.
Коли саме нові процесори IBM зможуть стати доступними в пристроях, невідомо: налагодити їх масове виробництво складніше, ніж створити один прототип. У 2021 році корпорація планує випустити перший комерційний процесор із техпроцесом 7 нм.
IBM оголосив про своє відкриття на тлі глобальної кризи, пов'язаної з нестачею процесорів, зауважує BBC. Через пандемію основні їх виробники (Китай і Тайвань) скоротили виробництво, що вплинуло на майже всіх виробників електроніки.