IKEA у Франції постане перед судом через звинувачення у шпигунстві за персоналом
Французьку філію шведської компанії IKEA звинуватили у використанні складної системи стеження за персоналом та тими, хто хоче отримати роботу. Зокрема, використовували послуги приватних детективів та поліцейських.
Про це пише The Guardian.
Перед судом постане IKEA France як юридична особа, а також кілька її колишніх керівників, яким загрожує в’язниця.
Схему стеження у 2012 році розкрили видання Le Canard Enchaîné і Mediapart. Правоохоронці почали розслідування після того, як профспілка Force Ouvrière подала юридичну скаргу.
Прокурори кажуть, що IKEA France створила «шпигунську систему» у Франції, збираючи інформацію про приватне життя сотень чинних і майбутніх співробітників, включаючи конфіденційну інформацію про судимості.
Після викриття компанія звільнила чотирьох керівників, але IKEA France, в якій працює 10 000 людей, досі загрожує штраф в розмірі до 3,75 мільйона євро.
Перед судом мають постати 15 людей, зокрема колишні менеджери і керівники магазинів, а також чотири співробітники поліції, яких звинувачують в передачі конфіденційної інформації. За деякими звинуваченнями їм загрожує до 10 років в’язниці.
За версією прокуратури, в основі системи стеження стояв Жан-Франсуа Періс, колишній директор з управління ризиками IKEA France. Він нібито регулярно відправляв списки імен приватним детективам, яким могли платити до 600 тисяч євро.
Суд розгляне дії компанії в період з 2009 по 2012 рік.
Навіщо стежили
Серед жертв стеження, наприклад, є співробітник компанії з Бордо, «який раніше був зразковим робітником, але раптово став протестувальником». Так компанія нібито намагалася з’ясувати, чи існує з його сторони «загроза екотероризму».
В іншому випадку директор з управління ризиками IKEA France хотів дізнатися, як співробітник може дозволити собі водити новенький кабріолет BMW.
Нині у компанії стверджують, що з того часу вжили низку заходів, зокрема повністю реорганізували процедуру найму.
Секретний розвідувальний підрозділ McDonald's
Нагадаємо, нещодавно журналісти-розслідувачі видання Vice заявили, що корпорація McDonald's створила спеціальний секретний розвідувальний підрозділ, що збирає «стратегічні розвіддані» про робітників, які виступають за підвищення мінімальної зарплати до 15 доларів на годину. Їх компанія вважає загрозою своїй безпеці й упродовж уже декількох років шпигує за ними.