Ілон Маск приїхав у Німеччину поговорити про запуск заводу Tesla у 2021 році й поскаржитися на тамтешню бюрократію
Американський бізнесмен Ілон Маск приїхав у Німеччину, де планує до 2022 року відкрити завод Gigafactory 4 своєї компанії Tesla з виробництва електрокарів та акумуляторів до них — останній повинен стати найбільшим у світі.
Про це Маск заявив на зустрічі з журналістами в понеділок, 17 травня, передає німецьке інформагентство dpa.
Мільярдер приїхав у Німеччину ввечері 16 травня. Його зустріч має «технічний характер» і не передбачає зустрічей із політиками, наголосила влада федеральної землі Бранденбург, де планується будівництво заводу.
Під час зустрічі з пресою Маск висловив сподівання, що завод вдасться запустити до початку 2022 року, але передбачити це складно, бо невідомо, коли будуть погоджені всі дозволи. «Було б менше бюрократії, було б краще», — сказав він.
Затримка з будівництвом викликана, зокрема, зміною планів Tesla: якщо раніше на заводі мали виготовляти лише електрокари, то потім додали й електроакумулятори — через це німецький регулятор попросив подати заявку на дозвіл на будівництво ще раз.
Як зазначає Bild, екоактивісти й жителі побоюються, що завод Tesla зашкодить місцевій флорі та фауні. Тому перевірка, ймовірно, триватиме ще кілька місяців — а доти Tesla звозить на місце будівництва матеріали, керуючись попередніми дозволами.
Маск оголосив про плани побудувати свій перший європейський завод і дизайнерський центр у німецькому муніципалітеті Грюнхайде, що в Бранденбурзі, наприкінці листопада 2020 року. Gigafactory 4 планували запустити 1 липня 2021 року.
Рішення розмістити перший європейський завод компанії недалеко від Берліна дає американському бізнесмену напис на його автомобілях «Зроблено в Німеччині». Але це також означає необхідність дотримання місцевих норм, з якими вже зіткнувся Маск.
Влада федеральної землі Бранденбург, де розташовується Грюнхайде, розраховує, що завод Tesla дозволить створити сім тисяч нових робочих місць. Очікується, що Tesla щорічно випускатиме там 150 тисяч електромобілів Tesla Model 3 та Model Y. У перспективі виробництво може зрости до 500 тисяч.