Ілон Маск пропонує відправити термінали Starlink до Тонги. Після виверження вулкана острови залишилися без інтернету
Американський бізнесмен Ілон Маск запропонував відправити термінали своєї мережі Starlink до Тонги, де через виверження вулкана пошкоджений підводний інтернет—кабель. Місцеві жителі, які можуть іще місяць бути без інтернету, з радістю погодилися на пропозицію.
Про це пише The Guardian.
Під дописом інформаційного агентства Reuters у Twitter про те, що жителі острівної держави ще протягом місяця можуть бути без інтернет-зв'язку, поки тривають ремонтні роботи, Маск запропонував допомогу.
«Чи можуть люди з Тонги повідомити нам, чи треба SpaceX надіслати термінали Starlink?» ㅡ написав Ілон Маск.
Незабаром його твіт став вірусним, а жителі островів відповідали Маску проханнями про допомогу, щоб зв’язатися з родичами та координувати допомогу.
Новозеландський політик Шейн Реті того ж дня повідомив у Twitter, що надіслав Маску листа з проханням допомогти з інтернет-зв'язком.
На це Ілон Маск відповів, що надати негайний інтернет-зв'язок може бути важко. «У нас не вистачає супутників із лазерними зв’язками, і вже є геосупутники, які обслуговують регіон Тонги. Тому я прошу чіткого підтвердження», ㅡ зазначив Маск.
Що відбувається на Тонзі?
15 січня сталося виверження підводного вулкана в Тихому океані. Унаслідок цього хвилі цунамі заввишки 1,2 метра накрили державу-архіпелаг Тонга, затопивши низку островів та вкривши країну хмарою попелу. Виверження було таким гучним, що його чули в Новій Зеландії, приблизно за 2 383 км від Тонги.
17 січня стало відомо, що ударні хвилі від виверження двічі обігнули планету. Відгомони зафіксували в Україні й на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. Водночас метеорологи кажуть, що загрози нових цунамі вже немає.
Згодом повідомили, що виверження пошкодило підводний кабель, через що зв'язок у державі став практично недоступним. Телефонний зв'язок уже відновили, а на повноцінний інтернет-зв'язок доведеться чекати приблизно місяць.
Що таке Starlink?
Starlink — це проєкт бізнесмена Ілона Маска зі створення глобальної мережі супутникового інтернету. Наразі SpaceX вивела на орбіту вже майже дві тисячі супутників, а загалом до 2027 року планує запустити в космос 42 тисячі.
Наприкінці січня 2021-го в компанії казали, що бета-версією їхнього інтернету користуються вже 10 тисяч клієнтів у США, Австралії, Новій Зеландії та частині Європи. Перші користувачі стверджували, що інтернет працює без перебоїв навіть за екстремальних погодних умов.