Індійські дослідники знайшли екзопланету, де рік триває 19,5 днів
Астрономи зОбсерваторії Гурушіхара Лабораторії фізичних досліджень вМаунт—Абу в Індії, виявили екзопланету приблизно за600 світлових років від нас, яка дуже швидко обертається навколозірки.
Астрономи з Обсерваторії Гурушіхара Лабораторії фізичних досліджень в Маунт-Абу в Індії, виявили екзопланету приблизно за 600 світлових років від нас, яка дуже швидко обертається навколо зірки.
Про це повідомляє Science Alert.
Планету назвали EPIC 211945201b або K2-236b, вона у 27 разів більша за Землю. Вперше її помітив телескоп Kepler, але саме команда індійських вчених підтвердила, що це саме планета, а не комета або інший астрономічний об’єкт.
За даними дослідників, планета обертається навколо сонцеподібної зірки. Вона приблизно в сім разів ближче до своєї зірки, ніж Земля до Сонця, отже температура там може становити близько 600 градусів Цельсія і, ймовірно, занадто гаряча і суха для життя.
Це відкриття може допомогти вченим зрозуміти, яким чином планети такого розміру утворюються настільки близько до їх зірок-господарів. Крім цього, воно доводить, що в Індії зараз є технології та експерти для самостійного підтвердження екзопланет.
Адже завдяки цьому відкриттю Індія стала однією з небагатьох країн, науковці яких відкривали планети за межами Сонячної системи.
Утім, зараз виявлення екзопланет не надто виняткове явище — астрономи підтвердили існування 3786 з них. Але переважна більшість цих небесних виявив телескоп NASA Kepler.
Раніше ми розповідали, що штучний інтелект допоможе вченим шукати позаземне життя.