Інженери пропонують досліджувати Місяць та астероїди за допомогою «літальної тарілки»
Інженери Массачусетського технологічного інституту випробовують нову концепцію космічного апарату для вивчення Місяця, астероїдів та інших космічних об'єктів. Вони пропонують, що такі об'єкти має досліджувати «літальна тарілка».
Про це повідомляє пресслужба університету.
Відповідно до планів вчених, апарат буде живитися від електричного поля, яке утворюється від прямого впливу Сонця. У Місяця немає захисної атмосфери, тому космічна плазма та ультрафіолет напряму впливають на поверхню супутника.
Таке опромінення створює заряд, який може підіймати, наприклад, пил на більш ніж метр над поверхнею Місяця. Вчені вирішили, що цю енергію можна використати для живлення «тарілки».
Раніше дослідники пропонували зробити планер, крила якого будуть виготовлені з матеріалу майлар, який уміє зберігати заряд від потрапляння сонячних променів. Так, планер і позитивно заряджена місячна поверхня будуть відштовхуватись одне від одного, і це приведе до того, що апарат буде левітувати.
Однак такий апарат зможе працювати лише на невеликих астероїдах, оскільки сила тяжіння на більших небесних тілах, як-от на Місяці, все одно потягне планер униз. Тоді інженери придумали апарат, схожий на «тарілку», який буде збільшувати силу електростатичного відштовхування.
Пристрій одночасно випускатиме врізнобіч негативно та позитивно заряджені іони. Завдяки цьому «тарілка» левітуватиме. Апарат буде оснащений невеликими іонними двигунами, що подають напругу на іонну рідину (розплавлену сіль), що надходить із бортового резервуара.
В університеті вже навіть провели успішний експеримент: підвісили 60-грамову модель апарату завбільшки з долоню людини до пружин над алюмінієвою поверхнею у вакуумній камері, щоб імітувати поверхню Місяця.