Іран офіційно погодився віддати Франції чорні скриньки літака МАУ

Представники Ірану заявили про згоду передати бортові самописці збитого літака МАУ Франції.

Про це повідомляє заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

Про свою згоду представники Ірану заявили сьогодні, 26 червня, на Раді Міжнародна організація цивільної авіаціїІКАО.

«Оскільки у березні ми вже чули схожу обіцянку від Ірану, ставимось до сьогоднішньої заяви зі стриманим оптимізмом», — зазначив Єнін.

Заступник міністра додав, що українські експерти також братимуть участь у розшифровці бортових самописців у Франції.

Зі свого боку, Бюро з розслідування авіакатастроф Франції повідомило, що розпочне роботу зі скриньками 20 липня.

Раніше повідомлялось, що Іран офіційно попросив Францію допомогти з розшифровкою «чорних скриньок» збитого літака МАУ.

Нагадаємо:

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета. Аналогічні дані розвідки США публікували американські ЗМІ.
  • 11 січня, після кількох днів замовчування правди, Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах. Зі свого боку президент Ірану запевнив, що усі винні будуть покарані.
  • У березні офіційний представник Ірану в міжнародній організації цивільної авіації погодився передати бортові самописці Франції або Україні для аналізу, проте досі цього не зробили.