Іран поки відмовляє росії в постачанні балістичних ракет, але продав їй уже 1700 дронів — Буданов

Іран досі відмовляється підтримати росію в постачанні балістичних ракет, проте продав уже близько 1,7 тисячі безпілотників, якими рф цілиться здебільшого по українських енергетичних об'єктах.

Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю New York Times.

За словами Буданова, москва запропонувала наукові ноу-хау іранській військовій промисловості, щоб переконати Тегеран підтримати росію постачанням балістичних ракет.

«Іран не поспішає це робити зі зрозумілих причин, тому що тільки-но росія випустить перші ракети, санкційний тиск на Іран посилиться», — сказав Буданов.

Водночас, за його словами, рф уже придбала в Ірану 1700 вибухових безпілотників Shahed, які постачаються траншами. Наразі росія вже випустила близько 540 дронів для тактичних ударів уздовж лінії фронту та по енергетичній інфраструктурі.

Очільник ГУР зазначив, що більшість ударних дронів збивають до того, як вони досягають своїх цілей. Проте ці безпілотники дешеві: в Ірані вартість виробництва становить близько 7 тисяч доларів за одиницю, хоча невідомо, скільки Тегеран насправді бере з рф за цю зброю.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що в питанні Ірану важливо відмовитися від концепції «санкцій, що не працюють», і «резолюцій ООН, що не діють», а перейти до знищення виробництв та арештів постачальників.

Іран та війна в Україні

Від початку повномасштабної війни Іран публічно декларував позицію нейтралітету та виступав за припинення вогню і політико-дипломатичне врегулювання. Однак країна постачає російським військам свої бойові дрони-камікадзе, уламки яких неодноразово демонстрували українські військові та посадовці. Окупанти намагалися замаскувати іранське обладнання під російською назвою «Герань-2».

У жовтні МЗС України офіційно звинуватило Іран у співучасті в злочинах росії проти України через російські удари по цивільному населенню та критичній інфраструктурі за допомогою дронів іранського виробництва. Але Іран відкидає звинувачення.

Попри це, іранські чиновники анонімно підтвердили для Reuters плани передати росії додаткові безпілотники та балістичні ракети класу «земля — земля». Вони також заперечили, що передання зброї порушує резолюцію Радбезу ООН, і заявили, що територія використання безпілотників — «це не проблема продавця».

Водночас у листопаді міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахіан визнав, що Іран постачав дрони росії, але нібито до повномасштабної війни.