Ірландія на рік призупинила безвіз для біженців із 20 країн. Українців зміна не стосується
Ірландія на рік призупинила безвізовий режим для біженців, які отримали міжнародний захист у 20 країнах Європи. Втім, безвіз для українців залишається.
Про це повідомляє уряд Ірландії.
Там вирішили призупинити безвіз для біженців із Бельгії, Чехії, Данії, Фінляндії, Німеччини, Угорщини, Ісландії, Італії, Ліхтенштейну, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Іспанії, Швеції та Швейцарії: ці країни підписали Угоду Ради Європи про скасування віз для біженців. Згідно з нею, країни-підписанти видають біженцям проїзні документи, які дозволяють людям подорожувати до інших країн-учасниць без візи чи попереднього дозволу, проте візит може тривати не більш ніж 3 місяці.
В уряді кажуть, що деякі біженці зловживають безвізом: зокрема люди отримують захист в одній країні, а потім вирішують переїхати до Ірландії, щоб отримати захист ще й там. Це створює додаткове навантаження на міграційну систему. Тож із 19 липня для подорожей до Ірландії біженці повинні будуть отримати візу.
«Протягом останніх місяців ми бачили, що безвіз, передбачений Угодою, використовується зокрема людьми, які в'їжджають у країну і згодом вимагають міжнародного захисту, хоча їм уже надала такий захист інша європейська держава», — йдеться в повідомленні.
Менше з тим, це рішення не впливає на безвізовий режим для громадян України, який запровадили з 25 лютого після повномасштабного вторгнення росії. Міністр закордонних справ Саймон Ковені навіть наголосив, що зміна допоможе захистити українців та представників інших національностей, які справді тікають від конфлікту.
Станом на 10 липня до Ірландії прибули 43 тисячі українців, які тікають від війни. Більшість переселенців — це жінки від 20 років та діти. Приблизно дві третини тих, хто звертався до центрів працевлаштування, мали проблеми з пошуком роботи, оскільки не володіли англійською мовою.
Минулого тижня Ірландія повідомила, що не справляється з кількістю українських переселенців: у наданому державою житлі бракувало місця, через що понад 300 людей залишались у старому терміналі Дублінського аеропорту.