ISW: Українські сили могли сповільнити контрнаступ для виснаження росіян та успішного основного удару

Про український контрнаступ не варто судити за щоденними територіальними здобутками. Ширші оперативні наміри українських атак уздовж усієї лінії фронту можуть полягати в поступовому виснаженні російських військ перед майбутнім основним ударом.

Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті за 21 червня.

Зокрема, ISW указує, що українські офіційні джерела давно сигналізували, що контрнаступ буде серією поступових і послідовних наступальних дій, і нещодавно зауважили, що поточні операції не є основним напрямом планування.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр 20 червня наголосила, що оцінювати успішність військових дій «тільки кілометрами чи кількістю звільнених населених пунктів» не варто.

Заява Маляр повторює думку президента України Володимира Зеленського про те, що війна — це не «голлівудське кіно», яке дасть миттєві й відчутні результати.

Тому аналітики припускають, що українські війська проводять одразу кілька наступальних операцій, щоб поступово виснажити російські сили та створити умови для майбутнього основного удару.

На думку ISW, про перевагу такої стратегії свідчить заява власника ПВК «Вагнер» євгена пригожина про те, що російські війська зазнають великих утрат у живій силі й техніці внаслідок українських атак, особливо на півдні України.

Що відомо про український контрнаступ?

Українські військовослужбовці звільнили вже вісім населених пунктів на Бердянському й Мелітопольському напрямках: П'ятихатки, Новодарівку, Левадне, Сторожеве, Макарівку, Благодатне, Лобкове й Нескучне.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповідала, що минулого тижня українські війська перебували як у наступі, так і в обороні.

На сході росіяни докладали чимало зусиль, щоб зупинити просування ЗСУ на Бахмутському напрямку — перекинули туди додаткові підрозділи та збільшили кількість обстрілів. Загальна інтенсивність боїв на цьому напрямку минулого тижня знизилася, але бої тривали. Українські війська просунулись у глибину позицій противника на декількох ділянках.

В ISW зазначили, що 21 червня українські війська вели контрнаступ щонайменше на трьох ділянках фронту.

Ганна Маляр розповіла, що українські війська досягли часткового успіху в наступальних операціях на напрямку Білогорівка — Шипилівка, за приблизно 10 км на південь від Кремінної на Луганщині.

Зранку 22 червня у Генштабі заявили, що Сили оборони України й далі ведуть наступальну операцію на Мелітопольському, Бердянському й Лиманському напрямках. За добу вони мали частковий успіх і закріплюються на досягнутих рубежах.