Із саміту Африканського Союзу вигнали дипломата з Ізраїлю через проблеми з акредитацією

Високопоставлену ізраїльську дипломатку Шерон Бар—Лі вивели з церемонії відкриття саміту Африканського Союзу через проблеми з акредитацією. Міністерство закордонних справ Ізраїлю звинувачує ПАР та Алжир у серйозних дипломатичних порушеннях.

Про це пишуть Al Jazeera та The Times of Israel.

У соцмережах поширилося відео, як співробітники служби безпеки виводять Шерон Бар-Лі — заступницю директора Африканського відділу МЗС Ізраїлю — із зали під час церемонії відкриття саміту 18 лютого у столиці Ефіопії, Аддіс-Абебі.

Представники АС заявили, що запрошення на саміт надсилали лише представнику Ізраїлю в Африканському Союзі Алелі Адамсу. А дипломатка, яку вивели із зали, не була належним чином акредитована.

В Ізраїлі не згодні — кажуть, що Шерон Бар-Лі мала статус акредитованого спостерігача з бейджами для входу. Ізраїль поклав відповідальність за інцидент на ПАР та Алжир, заявивши, що вони тримають АС в заручниках і керуються «ненавистю».

МЗС Ізраїлю також повідомило, що викличе тимчасового повіреного у справах посольства ПАР.

Що передувало?

Конфлікт щодо акредитацій почався ще минулого року. Мусса Факі Махамат, голова Комісії Африканського Союзу, в односторонньому порядку прийняв акредитацію Ізраїлю, забезпечивши ізраїльським дипломатам «перемогу», за якою вони гналися майже два десятиліття. Ізраїль уже був акредитований в Організації африканської єдності (ОАЄ), але втратив цей статус, коли орган був розформований і замінений Африканським Союзом у 2002 році.

А втім, деякі країни-члени Африканського Союзу, зокрема ПАР, висловили протест, заявивши, що з ними як слід не проконсультувалися, а це рішення суперечить численним заявам АС (і самого Факі) про підтримку палестинських територій.

Загалом в АС акредитовані 72 неафриканські країни та організації, наприклад Північна Корея та Папський Престол. Ізраїлю в офіційному переліку немає.

Коли Факі оголосив про акредитацію Ізраїлю минулого року, МЗС Ізраїлю наголосило, що має зв’язки з 46 африканськими країнами, а попереднє виключення назвало «аномалією».