Ізраїльські ультраправі потрапили під санкції ЄС через напади на палестинців на Західному березі Йордану
Європейська рада запровадила санкції проти чотирьох людей і двох організацій з Ізраїлю за напади на палестинців, що проживають на Західному березі річки Йордан.
Про це йдеться на сайті Євроради.
Під санкції потрапили праворадикальна єврейська організація Lehava, яка виступає проти змішування євреїв з представниками інших націй, прагне виселити палестинців з країни та закликає зменшити присутність християнства в Ізраїлі, а також екстремістська молодіжна група Hilltop Youth. Обидві відомі через насильницькі дії проти палестинців та їхніх сіл на Західному березі річки Йордан.
Також санкції наклали безпосередньо на чотирьох учасників Hilltop Youth — Меїра Еттінгера, Еліша Єреда, Нерія Бена Пазі та Інона Леві.
Меїр Еттінгер та Еліш Єред брали участь у смертоносних нападах на палестинців у 2015 і 2023 роках. Бена Пазі звинувачують у неодноразових нападах на палестинців у поселеннях Ваді-Сік і в Дейр-Джарірі з 2021 року. Інон Леві, проживаючи на незаконній фермі на Західному березі, брав участь у численних насильницьких актах проти сусідніх палестинських сіл, зазначають у Єврораді.
У ЄС наголосили, що ці організації та люди несуть відповідальність за «серйозні порушення» прав людини проти палестинців, включно з тортурами та іншими жорстокими діями, що також принижують гідність, порушують права на власність і на приватне та сімейне життя на Західному березі.
Санкції передбачають заморожування активів, заборону на в’їзд до ЄС та надання коштів. Наразі в санкційному списку ЄС за порушення прав перебувають 108 людей і компаній та 28 організацій з різних країн.
Єврорада нагадала про свій заклик негайно припинити насильство на Західному березі річки Йордан і в Східному Єрусалимі, а також закликала забезпечити безпечний доступ до святих місць. Також там засудили рішення уряду Ізраїлю щодо подальшого розширення незаконних поселень на окупованому Західному березі річки Йордан.
Трохи контексту
Західний берег річки Йордан — регіон на Близькому Сході в історичних землях Юдеї та Самарії. Згідно з рішенням ООН, коли в 1947 році Палестина була розділена на єврейську і на арабську території, Західний берег відійшов до арабів. За результатами першої арабсько-ізраїльської війни 1948–1949 років Західний берег Йордану та східна частина Єрусалима були анексовані Йорданією.
Проте внаслідок Шестиденної війни 1967 року Ізраїль зайняв цю територію. Тепер разом із Сектором Гази вона утворює Палестинську Автономію.
Більшість країн світу вважають ізраїльські поселення на Західному березі незаконними. Сам Ізраїль заперечує це, посилаючись на історичні та біблійні зв’язки єврейського народу з цією землею.
На Західному березі Йордану розташоване місто Вифлеєм, де, за євангельською розповіддю, народився Ісус Христос.