Кабмін розповів, як змінились обмеження у районах з «червоної» зони карантину
Державна комісія з питань техногенно—екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) визначила обмеження для «червоних» карантинних зон. Уперше державна комісія робила це разом із місцевими, бо раніше місцева влада скаржилась на те, що Київ не радиться з ними, й подекуди ігнорувала обмеження.
Про це повідомляє Урядовий портал.
У всіх населених пунктах «червоної» зони заборонила приймати відвідувачів у закладах культури, кафе, ресторанах, ТРЦ та спортивних центрах. Також у карантинних зонах продовжили заборону відвідувати соціальні та реабілітаційні заклади. Працюватимуть лише центри обліку бездомних осіб, мобільних бригад та бригади соціально-психологічної допомоги.
Нагадайте, а хто зараз у «червоній» зоні?
Наразі досписку зон із найвищою епідеміологічною небезпекою увійшли:
- місто Чоп Закарпатської області,
- Перемишлянський та Пустомитівський райони Львівської області,
- місто Бережани, Заліщицький, Збаразький та Тернопільський райони Тернопільської області,
- місто Славута та Волочиський район Хмельницької області,
- місто Канів Черкаської області, Герцаївський та Кельменецький райони Чернівецької області,
- місто Ніжин та Носівський район Чернігівської області.
Роботу навчальних закладів заборонили у м. Чоп Закарпатської області, м. Канів, у Герцаївському та Кельменецькому районах Чернівецької області.
У м. Славута, м. Бережани та у Волочиському районі Хмельницької області ця заборона не стосуватиметься закладів дошкільної освіти, тобто садочки працюватимуть. Нагадаємо, тепер заклади освіти автоматично не закриваються у «червоних» зонах: рішення про це мають ухвалити спільно місцева та центральна влада.
Роботу громадського транспорту обмежили у м. Каневі, у Перемишлянському та Пустомитівському районах Львівської області; Волочиському районі Хмельницької області; у Герцаївському та Кельменецькому районах Чернівецької області.
У м. Чоп дозволено перевозити пасажирів виключно у легкових авто, якщо в автомобілі не більше, ніж п'ять пасажирів.
Що це за поділ на зони такий?
Його запровадили із серпня в межах так званого адаптивного карантину, аби не впроваджувати жорсткі обмеження одразу по всій Україні. Населені пункти, які перебувають в тій чи іншій зоні, переглядають щотижня. Актуальний поділ від 21 вересня можна переглянути за посиланням.
- У «зеленій» зоні діють мінімальні обмеження: обов'язкова маска в приміщеннях і громадському транспорті; проведення масових заходів з обмеженням на одну людину на 5 квадратних метрів; і перевезення пасажирів тільки на сидячих місцях.
- У «жовтій» зоні діють усі обмеження «зеленої», а також заборона відвідування установ соцзахисту, де перебувають люди похилого віку.
- У «помаранчевій» зоні діють усі обмеження «зеленої» та «жовтої» зон, а також заборона роботи хостелів, спортзалів, закладів культури, нічних клубів і обмеження масових заходів з розрахунку на одну людину на 20 квадратних метрів і не більше 100 людей.
- Найбільш жорсткі обмеження в «червоній» зоні. Там закриваються всі торгово-розважальні центри, кафе і ресторани, а ще припиняється робота громадського транспорту. За спільним рішенням місцевої та центральної влади можуть закрити заклади освіти. Крім того, в «червоній» зоні забороняється посадка на пасажирські поїзди й висадка з них за винятком, якщо поїзд їде через цей населений пункт транзитом.
Авторка: Ірина Сітнікова