Кабмін відповів на петицію про скасування реорганізації Довженко-Центру. Рішення не анулюють

Кабінет міністрів України відповів на петицію із закликом скасувати реорганізацію Довженко—Центру. Вона набрала необхідні 25 тисяч голосів. Проте урядовці вирішили не скасовувати це рішення.

Про це йдеться на сайті Кабміну.

В уряді зазначили, що Довженко-Центр не є архівною установою. Водночас наголосили, що єдиним державним кіноархівом в Україні є Центральний державний кінофотофоноархів України імені Пшеничного, де зберігаються майже 20 тисяч українських кінофільмів.

Кабмін наголосив, колекція фільмів є державною власністю, яку передали Довженко-Центру на зберігання. Також урядовці додали, що діяльність Центру є збитковою.

«Центр здійснює свою статутну діяльність за рахунок дотації, отриманої від держави, а також доходів, отриманих від оренди приміщень. Разом з тим адміністративні та інші витрати перевищують обсяги бюджетного фінансування в розділі витрат на оплату праці з відрахуваннями на соціальні заходи», — йдеться у відповіді.

Так, уряд вирішив, що державне підприємство «Українська анімаційна студія» буде правонаступником майнових та немайнових прав та обов’язків Довженко-Центру.

Відповідь Довженко-Центру

У Центрі заявили, що Держкіно і Кабмін хочуть передати усі повноваження щодо архівування української кінематографічної спадщини «сплячій установі без штату, практичного досвіду».

«Ми наголошували десятки разів і повторюємо ще раз: це знищення Довженко-Центру, це загроза національній культурній спадщині. Тепер ми можемо додати, що кричуща некомпетентність Держкіно межує зі зрадою національних інтересів під час російської агресії», — йдеться у відповіді.

Що за реорганізація?

У середині серпня в Довженко-Центрі повідомили, що Держкіно видало наказ про його реорганізацію, яка де-факто означає ліквідацію фонду.

Згідно з наказом, усі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають перейти державній установі «Науковий центр кінематографії України». Також зі структури Центру має бути виокремлене держпідприємство «Українська анімаційна студія», до якої передадуть авторські права на українську анімацію, що зараз належать Центру. У Центрі заявили, що працівників організації мають повідомити про можливе звільнення.

Окрім того, там вказували, що ані в преамбулі наказу, ані в публічній комунікації Держкіно не обґрунтувало своє рішення. А держпідприємство, мовляв, не врахувало пропозиції Довженко-Центру щодо подальшої діяльності та не розробило стратегічного плану його розвитку, як того вимагає розпорядження уряду.

У Держкіно не погодилися. Своє рішення там пояснили збитковістю та неефективністю Довженко-Центру, що підтримує свою діяльність коштом державної дотації. Також у Держкіно запевняють, що за реорганізації не йдеться про звільнення чи розпуск працівників. Їм пропонується місце роботи на аналогічних посадах у новій структурі.