Каналам телемаратону «Єдині новини» підтвердили статус критично важливих
Міністерство культури видало накази про підтвердження статусу критично важливих підприємств для каналів, які беруть участь у телемаратоні «Єдині новини».
Про це йдеться на сайті міністерства.
Мінкульт із початку року видав накази про підтвердження статусу критично важливого підприємства, установи, організації для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період:
- АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» — «Суспільні Новини»;
- ТОВ «МИ-УКРАЇНА» — телеканал «Ми — Україна»;
- ТОВ «ТРК «СТУДІЯ 1+1», «1+1 ПРОДАКШН» — телеканал «1+1»;
- ДП «Парламентський телеканал "Рада"»;
- ТОВ «МК ТРК» (ICTV);
- ТОВ «Телеканал СТБ»;
- ПрАТ «Телеканал "Інтер"».
Окрім того, з початку року такий статус підтверджено ще низці медійних компаній: ТОВ «УНІАН ТБ», ТОВ «Лізко», ТОВ «Телестудія «Служба інформації», ТОВ «Національні інформаційні системи», ТРК «Тодор», ТОВ «Контент Трейдінг», ТОВ «СЛМ Онлайн Медіа», ТОВ «Старлайт Діджитал», ТОВ «Новий канал», ТОВ «СЛМ Новини», ТОВ «Стралайт медіа», ТОВ «Старлайт Продакшн», ТОВ «ВІКА-ТВ», ТОВ «ОМЕГА ТВ», ТОВ «Хмарочос Медіа», «Представництво "Британська телерадіомовна корпорація (Бі-Бі-Сі)"», Національна спілка журналістів України тощо.
У переліку критично важливих також опинилися низка закладів культури та культурних вишів:
- Національний будинок органної та камерної музики України;
- Одеський національний академічний театр опери та балету;
- Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка;
- Національний академічний духовий оркестр України;
- Національна заслужена капела бандуристів України імені Г. І. Майбороди;
- Національний одеський філармонійний оркестр;
- Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка;
- Національна опера України;
- Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого;
- Харківська державна академія культури;
- Національний хор імені Г.Г. Верьовки;
- Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв тощо.
До критично важливих також віднесли циркові заклади. Серед указів Мінкульту можна побачити державні цирки Запоріжжя, Харкова, Одеси, Дніпра, Кривого Рогу, ДП «Національний цирк України», ДП «Державна циркова компанія України», ДП «Пересувний цирк України» тощо.
Зазначимо, ключових військовозобов'язаних працівників критично важливих підприємств можуть бронювати від мобілізації, тобто надавати тимчасову відстрочку.
У січні виконувач обов'язків міністра культури Ростислав Карандєєв в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» казав, що бронювання військовозобов'язаних діячів культури, які не є працівниками стратегічних підприємств, закладів та організацій, «не можливе і не відбувається».
«У кожному закладі культури та інформаційної сфери, яка належить до стратегічного напряму, ми забезпечили бронювання 50% військовозобов'язаних. Це, зокрема, і "Суспільне телебачення", і "Укрінформ", і деякі інші медіаорганізації та телеканали», — казав Карандєєв.
Водночас він називав «непростим» питання про ставлення до бронювання діячів культури в ширшому розумінні.
«Є випадки, коли, на мій погляд, людина робить досить серйозний внесок у посилення обороноздатності України, у посилення стійкості суспільства, у посилення позицій України за кордоном, що теж дуже важливо... Хтось працює в закладах культури, де вони працювали до цього, і люди ходять, дивляться їхні вистави, дивляться концерти, читають книжки цих людей», — казав Карандєєв.