Канцлер Шольц: «Особливим відносинам Німеччини та Росії настав кінець»
Канцлер Німеччини Олаф Шольц зачитав промову щодо російсько—української війни. Її головна теза: «Особливим відносинам Німеччини та Росії настав кінець». До цього, відчуваючи вину за Другу світову війну, Німеччина виступала з найм'якішою позицією щодо Росії.
Промову цитує Центр інформбезпеки.
Шольц сказав, що 24 лютого з початком російського вторгнення відбулася зміна епох в історії Європи: «Жахливі кадри з Києва, Харкова, Одеси та Маріуполя показують усю нелюдяність Путіна. Нечувана несправедливість, біль українців та українок — усе це зачіпає за живе».
За словами канцлера, Путін хоче відтворити Російську імперію та керувати Європою так, як він вважає за потрібне. Російський народ не хоче війни — ця війна залишиться війною Путіна, зазначив Шольц.
Він додав, що українці захищають не просто свою Батьківщину, вони борються за свободу та демократію — ті цінності, які Німеччина поділяє з українцями. Шольц запевняє, що його країна не допустить, щоб конфлікт між Путіним та вільним світом роз'ятрив старі рани.
«Путінська війна означає рішучу зміну і в зовнішній політиці Німеччини. Так, вона залишається вірній принципу "стільки дипломатії, скільки можливо, тільки без наївності". Однак ця зміна ставить перед нами нове завдання: "Більше жодних розмов заради розмов"», — підсумував канцлер.
Центр інформбезпеки зауважує, що російські пропагандистські ресурси приписали Шольцу слова «Путін звільнив Німеччину від історичної провини», і розпочали навколо цього скандал. Насправді канцлер цього не казав, зазначають у Центрі.
Реакція Німеччина на російську агресію
Після визнання Росією «Л/ДНР» Німеччина зупинила процес сертифікації російського газопроводу «Північний потік-2», але ці санкції не завадили Росії почати повномасштабне вторгнення в Україну.
26 лютого Шольц повідомив, що Німеччина поставить Україні 1000 одиниць протитанкової зброї та 500 ракет Stinger для оборони в російсько-українській війні, і, за даними ЗМІ, також дозволила постачання зброї іншим країнам. Раніше Німеччина відмовлялася постачати зброю в Україну і блокувала таку можливість для інших держав.
А 27 лютого канцлер Німеччини оголосив про будівництво двох терміналів для скрапленого газу у країні через напад Росії на Україну. Таким чином німці хочуть зменшити залежність від російського природного газу.
Крім того, у центрі Берліна приблизно 100 тисяч людей вийшли на акцію протесту проти вторгнення Росії до України. Вони скандували «Слава Україні», «Слава ЗСУ», «російський корабель — іди на**й».