Катастрофа МАУ в Ірані: увесь цивільний флот України перевірять — Зеленський

Незалежно від висновків стосовно причин авіакатастрофи літака «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) в Ірані вранці 8 січня, буде проведено перевірку льотної придатності всього цивільного флоту.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

«Дав доручення Генеральному прокурору відкрити кримінальне провадження щодо катастрофи літака МАУ в Тегерані. Повинна бути створена слідча комісія з представників силових і профільних відомств, відповідальних за цивільну авіацію. Маємо відпрацювати всі можливі версії. Незалежно від висновків стосовно причин катастрофи в Ірані, буде проведено перевірку льотної придатності всього цивільного флоту», — зазначив він.

  • Літак Boeing-737-800 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня незадовго після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту, за попередніми даними, перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українцівЗа даними міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • У посольстві України в Ірані попередньою причиною авіакатастрофи назвали аварію двигуна через технічні причини, версія теракту або ракетної атаки виключається. Згодом ця заява зникла з сайту посольства.
  • Раніше іранські ЗМІ назвали попередньою причиною катастрофи технічні несправності. Водночас йорданське видання Al-Hadath повідомило, що літак могли випадково збити ракетою. У ніч на 8 січня Іран завдав ракетного удару по двох військовим базам США в Іраку. Це стало відповіддю на загибель іранського генерала Касема Сулеймані, якого 3 січня убили недалеко від Багдада за наказом президента США Дональда Трампа.
  • У МАУ заявили, що літак Boeing 737-800 з реєстраційним номером UR-PSR, який зазнав аварії, МАУ отримала у 2016 році (загальний вік авіасудна — 3,5 року, МАУ — перша і єдина його експлуатант). Останнє планове технічне обслуговування, за даними МАУ, відбувся 6 січня 2020 року. В авіакомпанії запевняють, що судно було справне.

Boeing 737-800 — дуже поширена модель пасажирських літаків, що використовується для польотів короткої та середньої дальності. Тисячі літаків використовуються авіакомпаніями по всьому світу.