Катування трансгендера на Житомирщині: правозахисники кажуть, що поліція затягує справу
У провадженні щодо побиття та зґвалтування 19—річного трансгендера із Житомирської області правоохоронці вже встановили коло причетних осіб, однак підозри їм досі не оголосили.
Про це hromadske повідомив експерт правозахисного ЛГБТ-центру «Наш світ» Олександр Зінченков.
Він зазначив, що 5 чоловікам правоохоронці досі не оголосили про підозру. Водночас про ще одну дівчину, яка, за версією потерпілого, теж причетна до злочину, інформації взагалі немає.
Також правозахисник каже, що правоохоронці вже тричі не змогли організувати опізнання. Крім того, справу забирали на довгий час в обласну прокуратуру, але незрозуміло для чого, каже Зінченков.
Водночас правозахисники хочуть змусити поліцію через суд відкрити кримінальну справу за статтею 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії).
«Поліція не хоче відкривати і їх можна зрозуміти, бо ця стаття виписана достатньо важко і ніхто не хоче з нею возитися», — розповів правозахисник і додав, що 10 червня відбудеться засідання суду, на якому можуть змусити правоохоронців відкрити це провадження. Якщо цього не станеться, адвокати подаватимуть апеляцію.
hromadske також звернулося до правоохоронців за інформацією щодо ходу розслідування провадження.
Нагадаємо:
- 5 травня ЛГБТ-правозахисники повідомили, що на Житомирщині напередодні травневих свят жорстоко побили хлопця, який на сайті знайомств домовився про побачення з іншим хлопцем. За словами правозахисників, постраждалого з тяжкими травмами госпіталізували до медзакладу. Зараз для нього шукають адвоката, «щоби цей злочин не залишився непокараним та був адекватно кваліфікований».
- З'ясувалося, що ще 1 травня поліція Житомирщини повідомила, що за цим фактом відкрила провадження за статтею 186 («Грабіж») Кримінального кодексу України — у потерпілого хлопця один із нападників забрав телефон.
- Речниця поліції Житомирської області Алла Ващенко 5 травня повідомила в коментарі hromadske, що поліція кваліфікувала інцидент як «грабіж», оскільки для іншої кваліфікації необхідно отримати висновки певних експертиз, а також має бути відповідна заява від потерпілого. Вона додала, що у процесі досудового розслідування та з отриманням висновків необхідних експертиз кваліфікацію злочину можуть змінити.