Казахстан на рік призупиняє експорт зброї. З чим це пов'язано?
Влада Казахстану вирішила на рік призупинити весь експорт зброї, не вказуючи причини такого рішення.
Про це йдеться на сайті прем'єр-міністра Казахстану.
Зазначається, що Комісії з питань оборонної промисловості підтримала пропозицію призупинити експорт озброєння, військової техніки та продукції військового призначення до кінця серпня 2023 року.
Як зазначає «Радіо Свобода», президент Касим-Жомарт Токаєв нещодавно висловив стурбованість тим, що казахстанська зброя може потрапити в «регіональні військові конфлікти» на тлі війни росії проти України.
Казахстан виробляє широкий спектр військового обладнання, включно з човнами, бронетехнікою, кулеметами, гранатами, торпедами, захисним спорядженням тощо. Інформації про те, що з цього експортували в минулому, немає у вільному доступі.
У липні Токаєв підписав указ про виділення додаткових 940 мільйона доларів для підтримки оборонного сектору Казахстану. Це збільшило загальні витрати майже в 1,5 раза у порівнянні з торішнім бюджетом.
Казахстан у контексті російсько-української війни
Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну наприкінці лютого Казахстан не став офіційно пропонувати повну підтримку ні москві, ні Києву.
Казахстан має тісні економічні зв’язки з росією і водночас намагається знайти баланс між рф, Україною, Туреччиною та Китаєм через побоювання, що геополітичні амбіції москви можуть поширитися далеко за межі України.