Керівник Черкаської єпархії УПЦ МП виправдовував агресію рф. Йому повідомили про підозру — СБУ

Служба безпеки України повідомила про підозру керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП. Спецслужба зібрала докази того, що він заперечував збройну агресію рф проти України та виправдовував дії окупантів.

Про це йдеться на сайті СБУ.

Правоохоронці не називають ім'я підозрюваного, але керівником Черкаської єпархії є митрополит Феодосій (Снігірьов).

За даними слідства, митрополит 2020 року наказав створити в єпархії новий відомчий сайт за шаблоном російської православної церкви. Для цього використали російське програмне забезпечення, яке дозволяло ретранслювати контент із прокремлівських інтернет-ресурсів.

Керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП вручають підозруСБУ

СБУ розповідає, що на цих ресурсах пропагандисти РПЦ виправдовують збройну агресію рф та воєнні злочини окупантів. Також на новому сайті Черкаської єпархії її керівник хвалив московських священників, які допомагають окупантам, і закликав до «об’єднання» релігійних громад у війні проти України.

Зрештою митрополиту повідомили про підозру за частинами 2 та 3 Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасниківстатті 436-2 Кримінального кодексу України. За це загрожує до восьми років ув'язнення з конфіскацією майна. Наразі правоохоронці готуються до обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Це вже не перша підозра Феодосію від СБУ. У лютому йому повідомили про підозру в розпалюванні міжконфесійної ворожнечі, оскільки він, за версією СБУ, поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної належності та переконань. За цією статтею йому теж загрожує до 8 років тюрми.

Що передувало?

Упродовж останніх тижнів в Україні сталося чимало резонансних подій, пов'язаних з Українською православною церквою московського патріархату. Наприклад, держава розірвала з церквою договір оренди Києво-Печерської лаври. Тож до 29 березня УПЦ МП мала звільнити будівлі святині.

Щоправда, УПЦ МП подала позов до суду про визнання недійсною односторонньої відмови від договору, а також продовжила богослужіння в Лаврі і після 29 березня. Також СБУ повідомила про підозру в підтримці російської агресії наміснику Києво-Печерської лаври митрополиту Павлу.

На Хмельниччині побиття військового у храмі УПЦ МП призвело до того, що в усій області забороняють УПЦ. А у Львові громада головної церкви Львівської єпархії вирішила приєднатися до ПЦУ.