Кіберполіція зареєструвала електронну скриньку, на яку можна повідомити про «групи смерті»
Кіберполіція України зареєструвала електронну пошту, куди громадяни можуть надсилати звернення щодо так званих груп смерті та іншого небезпечного контенту.
Про це повідомили на сайті Кіберполіції.
На адресу savechild@cyberpolice.gov.ua українці можуть надсилати свої звернення щодо діяльності небезпечних інтернет-спільнот; відеороликів, у яких дітей закликають вживати алкогольні напої чи наркотичні речовини; та інших подібних правопорушень.
А ми нагадаємо, якщо вам необхідна підтримка, в Україні у будні з 12:00 до 20:00 працює безкоштовна дитяча гаряча лінія: 0 800 500 225 (з мобільного чи стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).
З чого все почалося?
Така електронна скринька з'явилася на тлі повідомлень про отруєння підлітків, які наковталися таблеток спазмолітичного препарату. Так, у лютому в Боярці дві школярки випили 40 таблеток медикаментів, унаслідок чого одна з них померла.
Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба припустив, що смерть семикласниці в Боярці може бути пов'язана з небезпечними «іграми» в інтернеті. Водночас правоохоронці заявляли, що загибла школярка з подругою «надивилися відео в TikTok».
Згодом схожий інцидент стався в Умані на Черкащині ㅡ дві восьмикласниці наковталися спазмолітичних пігулок, проте вжили вчетверо меншу дозу (по 10 таблеток). На щастя, дівчата вижили, їх госпіталізували до місцевого центру екстреної медичної допомоги.
Наступного дня в Києві госпіталізували 15-річного хлопця. Він теж наковтався таблеток і потрапив до лікарні. Його життю нічого не загрожує.
Через низку інцидентів з отруєнням таблетками парламентський комітет із питань здоров'я нації вирішив ініціювати два законопроєкти, які мають заборонити продаж ліків дітям до 14 років.
Однак поліція закликає передусім батьків приділяти дітям більше уваги, цікавитися їхнім життям і нагадувати про небезпеку в інтернеті.