Кіберполіція встановила адміна Telegram-каналу, який збирався заробляти на «ПВК Редан»

Кіберполіція заблокувала Telegram—канал про неформальний молодіжний рух «ПВК Редан», який адміністрував 16—річний житель Дніпра. За словами хлопця, він створив його для заробітку.

Про це повідомляється на сторінці Національної поліції України.

Як розповів адмін заблокованого Telegram-каналу, він використав назву нового молодіжного руху для популяризації свого ресурсу, на якому збирався заробляти від реклами. Бронювання реклами коштувало 10 доларів.

Поліцейські поспілкувалися з хлопцем та його батьками. У відео, яке опублікували правоохоронці, хлопець закликав інших не створювати подібні канали.

Раніше поліція заявляла про блокування 18 каналів та груп у соцмережах, «створених для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні через новий молодіжний рух». Імовірно, йдеться про «ПВК Редан».

Що таке «ПВК Редан»?

Йдеться про субкультуру, яка протягом останніх днів через масові бійки набула популярності в росії. «ПВК Редан»створили під впливом аніме-серіалу Hunter x Hunter. Там є бандитське угруповання під назвою «Редан».

Символами цього руху є павук, чорний колір та цифра 4. Попри свою назву, «ПВК Редан» не має стосунку до приватних військових компаній: учасники руху кажуть, що називають його так заради жарту. За їхніми словами, вони самоорганізувалися, щоб «захищатися від нападів Це субкультура, яка асоціюється з агресивною поведінкою та пошуком приводів для бійки. Вважається, що субкультура «офніків» сформувалася завдяки футбольним фанатам, які після матчів влаштовували сутички з шанувальниками команди суперниківофніків».

Протягом останніх днів у росії вже декілька разів затримували групи підлітків через бійки, які правоохоронці пов'язують із «ПВК Редан». За даними поліції, лише впродовж 24-25 лютого в Москві через це затримали 350 людей, серед яких 319 — неповнолітні. У деяких із них вилучили газові балончики, ножі, а також страйкбольні пістолети.

В Україні також зафіксували появу прихильників цього руху. Так, підлітків з атрибутами нової субкультури помітили у ВінниціІвано-ФранківськуЛьвовіЛуцькуЖитомиріХаркові та інших містах.

У поліції вважають, що провокування масових бійок серед молоді та підлітків — це спроба російських пропагандистів провести інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Однак самі представники субкультури з цим не погоджуються.