Кількість охочих вивчати російську в українських школах зменшилась — опитування

За останні 20 років в Україні кількість громадян, які підтримували рівноправне вивчення української та російської мови у школах зменшилась на 16% і становить менш як 30%. Такі дані у своєму новому дослідженні наводить Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Так, на запитання «Як ви вважаєте, вивченню російської мови в українськомовних школах повинно відводитися …», респонденти відповідали таким чином:

  • така ж кількість часу, як і на вивчення української мови — 29,9%,
  • менше, ніж на вивчення української мови, але більше, ніж на іноземні мови (англійську, німецьку та інші) — 25,9%,
  • така ж або менше, ніж на вивчення іноземних мов (англійської, німецької та інших) — 25,4%,
  • не треба її вивчати взагалі — 7,8%,
  • не змогли відповісти або відмовилися відповідати — 11%.

Соціологи пояснили, що подібне опитування щодо російської мови проводилось у 1998 році, що, у свою чергу, дозволило оцінити динаміку настроїв за 20 років.

У 1998 році 46% опитуваних вважали, що російську слід вивчати на рівні з українською.

«Як можна бачити, за 20 років з 46% до 29,9% знизилася частка тих, хто вважає, що російську мову потрібно вивчати в тому ж обсязі, що і українську мову», — йдеться у дослідженні.

Опитування проводилось з 28 лютого по 11 березня 2019 року: методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респондентів, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.