Кількість правопорушень щодо організації незаконного перетину кордону цьогоріч зменшилась — ДПСУ

Кількість спроб організованого трансферу чоловіків за кордон, що відбувається з порушенням законодавства, зменшилася, якщо порівнювати з минулим роком.

Про це повідомили в Державній прикордонній службі України.

Так, там розповіли, що правоохоронці розпочали більш як 1,6 тисячі кримінальних проваджень на основі повідомлень від підрозділів Держприкордонслужби. Це менше, ніж торік, кажуть у відомстві.

Загалом прикордонники викрили понад 220 груп, які незаконно переправляли чоловіків за кордон.

Також у ДПСУ зазначили, що більшість порушників затримують поза пунктами пропуску. Водночас на КПП охочі незаконно виїхати імітують легальні підстави для цього.

Щоденно в перетині кордону відмовляють близько 100 людям, які не підпадають під категорію пропуску і не дотримуються умов перетину.

До відповідальності за порушення закону притягують і підприємства. Зокрема, за зловживання системою Вона дає змогу виїжджати за кордон, щоб доставити гуманітарну допомогу для цивільних і військових.«Шлях» 85 ліцензіатам тимчасово скасували доступ до неї, стверджують у Держприкордонслужбі.

Хто може виїжджати за кордон?

На час воєнного стану чоловікам 18–60 років заборонено виїжджати з України. Водночас є і винятки, наприклад, виїхати можуть чоловіки, які самостійно виховують дитину або дітей до 18 років. Окрім того, згідно з постановою уряду, право на виїзд мають:

  • водії, які перевозять медичний вантаж, гумдопомогу чи вантаж на потреби ЗСУ;
  • далекобійники на фурах, які мають ліцензії на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
  • залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці;
  • спортсмени, тренери, спортивні судді та інші профільні фахівці, які беруть участь у міжнародних змаганнях, готуються до них або забезпечують їхнє проведення;
  • чоловіки, яким дозволено виїзд за кордон за станом здоров’я чи за сімейними обставинами.

У серпні Кабінет Міністрів також зняв обмеження на перетин кордону для військовозобов’язаних, чиї рідні загинули або зникли безвісти під час участі в антитерористичній операції, якщо вони не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.