Кіпр заявив, що не блокуватиме відключення РФ від SWIFT ㅡ Кулеба

Кіпр заявив, що не блокуватиме відключення РФ від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Українська дипломатія продовжує працювати 24/7 та добиватися важливих рішень для захисту України від російських загарбників», ㅡ написав міністр у Twitter.

25 лютого глава італійської дипломатії Луїджі Ді Майо також запевнив, що Італія підтримає від'єднання Росії від SWIFT.

Доповнено. Заступник голови МЗС Польщі Павел Яблонський та прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявили, що також угорська сторона запевнила у підтримці відключення Росії від SWIFT. Таким чином Німеччина залишилась єдиною країною ЄС, яка блокує це рішення.

Після нового вторгнення російських сил в Україну президент України Володимир Зеленський вимагав відключення Росії від SWIFT, запровадження безпольотної зони над Україною та інших дієвих кроків задля зупинки агресора.


Що таке SWIFT?

Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій (SWIFT) ㅡ міжнародна міжбанківська система передавання інформації та здійснення платежів. Її послугами користуються близько тисячі банків і фінансових установ у понад 200 країнах.

Фактично SWIFT — це месенджер між банками. Система передає повідомлення, котрі містять інструкції щодо платежу, від банку-емітента (платника) до банку-ремітента (бенефіціара/одержувача). Банки в мережі переміщують кошти з одного рахунку на інший на основі базової мережі рахунків Nostro та Vostro.

Якщо країну відімкнути від SWIFT, її міжбанківські платіжні операції значно ускладнюються, підривається її здатність торгувати товарами та переміщувати валюти.


Яка ситуація?

У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

За даними міністра охорони здоров'я, станом на 26 лютого унаслідок російського вторгнення 198 цивільних, зокрема 3 дитини, загинули. Ще понад тисяча людей, зокрема 33 дитини, отримали поранення.

У деяких містах ввели комендантську годину. Росія та Україна також проводять консультації щодо часу та місця переговорів.