Китай тихо збільшує закупівлі дешевої російської нафти — Reuters
Китай нарощує закупівлі нафти в росії за вигідними цінами та займає місця західних покупців, які відмовляються від бізнесу з рф після її повномасштабного вторгнення в Україну.
Про це пише Reuters з посиланням на дані про транспортування та коментарі нафтотрейдерів.
Зазначається, що Китай йде на такі кроки після того, як місяць тому скоротив поставки з росії, аби не наражатися на санкції щодо своїх державних нафтових гігантів. Згідно з оцінкою аналітиків,у травні китайський морський імпорт російської нафти підскочить до майже рекордних 1,1 мільйона барелів на добу. Для порівняння, у 2021 році імпорт сягав 800 тисяч барелів на добу.
США, Велика Британія та деякі інші ключові покупці нафти заборонили імпорт сировини з росії після її повномасштабного вторгнення в Україну. Припинення закупівлі західними компаніями російського «чорного золота» «створило вакуум», який і заповнює Китай.
Про переговори Китаю щодо закупівлі дешевої російської нафти повідомляло також видання Bloomberg. За даними ЗМІ, переговори велися на урядовому рівні без безпосередньої участі нафтових компаній, втім, поки немає гарантій, що угода буде укладена.
Ембарго на російську нафту
ЄС опинився у глухому куті через відмову Угорщини підтримати шостий пакет санкцій, який передбачає ембарго на російську нафту. В Будапешті переконують, що нафтове ембарго завдасть надто великої шкоди економіці країни. У ЄС запропонували Угорщині та Словаччині запровадити такі санкції до кінця 2024 року, оскільки ті сильно залежать від російської нафти.
В Угорщині заявили, що підтримають ембарго лише в тому разі, якщо воно стосуватиметься морських постачань цього енергоресурсу. В ЄС, намагаючись переконати прем'єра країни, навіть нібито розглядали можливість фінансової компенсації Угорщині.
Також повідомлялося, що США пропонують ЄС підвищити мита на російську нафту як альтернативу ембарго.
Автор: Денис Булавін