Китайські вчені «наділили» мишей здатністю бачити в інфрачервоному діапазоні

Китайські вчені придумали спосіб, який дозволяє мишам бачити в інфрачервоному світлі. Для цього вони прикріпили до фоторецепторів мишей наночастки, що переводять сигнал з невидимого діапазону у видимий. Про це пише видання N+1 з посиланням на дослідження науковців у журналі Cell.

Дослідження провели вчені з Науково-технічного університету Китаю під керівництвом Тянь Сюе, вони взяли за основу для «інфрачервоних окулярів» для мишей частки на основі метал, хімічний елемент ІІІ групи, лантаноїдербію та метал, також належить до лантаноїдівітербію розміром близько 40 одиниця вимірювання відстані, дорівнює 1×10 у мінус 9-ій ступенінанометрів, які можуть поглинати промені з довжиною хвиль в районі 980 нанометрів.

Ці частки здатні після поглинання випускати у відповідь зелене видиме світло з довжиною хвилі близько 535 нанометрів.

Також в основі роботи цих часток лежить здатність збирати енергію декількох інфрачервоних фотонів і вивільняти її у вигляді єдиного, але більш короткохвильового фотона.

Механізм роботи таких частинок наочно продемонстрований у відео:

Для надання часткам здатність деяких речовин змочуватися водоюгідрофільності дослідники покрили їх поліакриловою кислотою. Після ін'єкції в очі мишей наночастинки прикріплялися до рецепторів і починали передавати сигнал з мінімальними спотвореннями.

Побічних ефектів у цієї процедури виявилося не більше, ніж у контрольній, де мишам вколювали нешкідливий розчин, різких порушень зору у мишей автори теж не виявили.

Під час тестування «надздібності» вчені перевірили реакцію очей мишей на інфрачервоне випромінювання, активацію зорової кори і поведінкові реакції.

cell.com

«Результати тестів показали, що наночастинки дозволяють тваринам не тільки реагувати на світло певного спектра, але і бачити окремі форми, наприклад відрізняти поздовжні смужки від поперечних», — повідомляє видання.

Результати тестів дозволили припустити і про надання інфрачервоного «зору» людині, але дослідники попереджають, що цей процес небезпечний: крім тимчасових проблем із зором і можливих ускладнень ці наночастки містять важкі метали (ербій, ітербій).

Раніше ми писали, що вчені встановили зв'язок між бактеріями, які викликають пародонтоз, і хворобою Альцгеймера.