Киянину загрожує 7 років тюрми за масове виготовлення фейкових COVID-тестів та дипломів про освіту

Киянина судитимуть за масове виготовлення підроблених тестів на COVID—19, дипломів про освіту та інших документів. За це йому загрожує до 7 років тюрми.

Про це повідомила Київська міська прокуратура.

Слідчі з'ясували, що киянин через інтернет отримував замовлення на виготовлення підроблених документів. Правоохоронці задокументували, як зловмисник надсилав підробки замовникам поштою.

Слідчі провели обшуки за місцем роботи та проживання чоловіка, під час яких знайшли багато довідок про негативні результати ПЛР-тестів, офіційні печатки медичних лабораторій, дипломи з елементами голографічного захисту та ноутбуки із листуванням з клієнтами.

Також у зловмисника виявили обладнання, за допомогою якого він виготовляв підробки. Прокуратура вже закінчила розслідування та передала справу до суду. Зловмисника обвинувачують за частиною 1 Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементівстатті 199, частиною 1 Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампівстатті 358 та частиною 3 статті 358 Кримінального кодексу України.

Боротьба з підробними довідками

В Україні останнім часом регулярно виявляють шахрайські схеми з довідками про вакцинацію проти коронавірусу, ПЛР-тестування чи сертифікатами. Правоохоронці викривали на махінаціях представників турагентствмедиків і просто ділків.

Саме через це у Раду потрапив законопроєкт про введення кримінальної відповідальності за створення, розповсюдження та використання підробних COVID-сертифікатів. Попередньо парламентарі його схвалили.

Паралельно з цим МОЗ разом із Нацполіцією та СБУ виявляють і розслідують випадки підроблення документів про вакцинацію.