Київ готує спецперепустки в громадський транспорт на випадок локдауну. Хто і як може їх отримати?
У разі локдауну через ситуацію з COVID—19 у Києві користуватися громадським транспортом можна буде лише за допомогою спецперепусток — як і в попередні рази. Хто саме зможе отримати перепустки — залежатиме від встановлених урядом обмежень.
Про це нам розповів заступник голови Київської міської держадміністрації Олексій Кулеба.
Усі керівники підприємств та фізичні особи-підприємці уже можуть зареєструватися в системі за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Після підтвердження реєстрації керівник зможе подати перелік працівників, яким потрібна спецперепустка.
«Це не говорить, що в нас запроваджується суворий карантин. На сьогодні це превентивні заходи. Вони зроблені для того, щоб зняти ажіотаж і щоб будь-яка людина змогла просто і спокійно зареєструвати себе і своє підприємство в електронній базі КМДА», — пояснює Кулеба.
За його словами, у базі даних уже зареєструвалися 2600 юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Але, можливо, не всі з них отримають спецперепустки. Це залежатиме від того, які обмежувальні заходи на час локдауну встановить уряд, каже заступник глави КМДА.
«Якщо це буде суворий карантин — це будуть виключно підприємства критичної інфраструктури, тобто ті, які передусім забезпечують життєдіяльність міста. Це лікарні, військові, поліцейські тощо», — сказав він.
Працюватиме перепустка так: у базу вноситиметься ідентифікаційний код і номер транспортної картки кожної людини. «Система буде обирати тих, кому буде дозволене пересування містом. Тим, хто не підпадає під, приміром, критичну інфраструктуру, система буде автоматично блокувати номери транспортних карток», — пояснив Кулеба.
Він додав, що наразі «опрацьовується питання», чи робити пріоритет для повністю або частково вакцинованих киян: «Це необхідно буде вирішувати відповідно до постанови Кабінету міністрів [про карантин] або інших законодавчих або нормативних актів».
Під час локдауну в березні-травні 2020 й 2021 років у Києві проїзд у громадському транспорті був дозволений лише за спецперепустками, які влада видавала роботодавцям. Заклади громадського харчування, ТРЦ не приймали відвідувачів.
У липні столична влада повідомила, що почала готуватися до третьої хвилі коронавірусу. Зокрема, в Києві планують збільшити кількість реаніматологічних ліжок у лікарнях, а також закупити засоби індивідуального захисту.