Кличко пояснив, чому хотів взяти на поруки мера Одеси Труханова

Міський голова Києва Віталій Кличко хотів взяти на поруки очільника Одеси Геннадія Труханова, якого відправили під варту у справі про одеський завод «Краян». Кличко каже, що «повинен відстоювати права та інтереси місцевого самоврядування».

Про це він сказав у коментарі «Українській правді».

Зазначимо, очільник Києва Віталій Кличко є також головою Асоціації міст України — асоціації органів місцевого самоврядування, до якої входять близько тисячі громад, зокрема Одеса.

Кличко заявив, що як голова АМУ, «повинен відстоювати права та інтереси місцевого самоврядування».

«Бо мери, місцева влада сьогодні виконують складну і важливу функцію — надання послуг і сервісів мешканцям в критичних умовах війни, в умовах руйнування інфраструктури, проблем з електро-, водопостачанням. Опікуються життєзабезпеченням населення громад», — сказав він.

Кличко додав, що у цьому випадку йдеться «не про прізвища, а про принципи». Він заявив, що справа щодо Труханова триває не один рік, а суди весь цей час «ухвалюють різні рішення».

«Це вже третій мер, якого фактично прибрали через суд. І це схоже на чергову спробу утисків місцевого самоврядування. І, на жаль, вже стає тривожною тенденцією — прибирати обраних громадою мерів. Тому АМУ просила суд взяти Труханова на поруки», — сказав він.

На запитання, чи буде Кличко вживати якихось заходів для звільнення Труханова з-під арешту, наприклад вносити заставу, мер Києва сказав, що «вносити заставу не збирався і не буде», оскільки зазвичай «свої кошти спрямовує на допомогу ЗСУ».

Зазначимо, журналіст Олег Новіков повідомляв, що 4 травня на засідання у справі мера Одеси Геннадія Труханова прийшли міський голова Києва Віталій Кличко і народний депутат Антон Кіссе — вони хотіли взяти Труханова на поруки, але суд до цього питання не перейшов.

Справа «Краяна» і Труханов

Слідство обвинувачує міського голову Одеси Геннадія Труханова та інших у заволодінні понад 92 млн грн бюджету через схему придбання в комунальну власність приміщення адмінкорпусу колишнього заводу «Краян» за вдвічі завищеною ціною.

З жовтня 2018 року цю справу розглядали в Малиновському районному суді міста Одеса. У липні 2019-го суд оголосив виправдувальний вирок Труханову та іншим обвинуваченим.

САП подала апеляційну скаргу, а 11 лютого 2021 року Апеляційна палата ВАКС скасувала виправдувальний вирок та скерувала справи на новий розгляд до Вищого антикорупційного суду.

 25 квітня ВАКС змінив запобіжний захід Труханову з особистого зобов'язання на заставу в розмірі 30,87 мільйона гривень. Гроші Труханов мав внести впродовж 5 днів. Цього не сталося, тож прокурор клопотав про зміну запобіжного на тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

4 травня ВАКС частково задовольнив клопотання та відправив Труханова під варту на 60 днів з альтернативою внесення 13,420 млн грн застави. На виконання рішення суду Труханова взято під варту в залі суду.

Захист Труханова анонсував апеляцію, вносити заставу за міського голову Одеси не будуть.