Коаліція зі створення спецтрибуналу для росії нараховує вже 34 держави — Кулеба
До групи держав, які працюють над створенням Спеціального трибуналу щодо злочинів агресії проти України, приєдналася Коста—Рика.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за результатами розмови зі своїм костариканським колегою Арнольдо Тіноко.
За його словами, загальна кількість держав, яка входить до коаліції країн зі створення Спеціального трибуналу, наразі сягнула 34.
Також Кулеба розповів, що обговорив з Арнольдо Тіноко шляхи подальшого розвитку співробітництва між країнами.
Що передувало?
В Офісі президента ще у вересні 2022-го повідомили, що Україна пропонує країнам «Великої сімки» та іншим державам-партнерам підтримати ініціативу зі створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання росії за злочин агресії проти України.
У Міністерстві закордонних справ України пояснювали, що міжнародне кримінальне правосуддя має достатньо інструментів для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду. Але наявні інституції постають перед «об’єктивними правовими перешкодами» в розслідуванні злочину агресії проти України. Саме тому необхідне створення Спеціального трибуналу, який буде здатен притягнути до відповідальності керівництво рф саме за цей злочин.
16 січня до Європарламенту надійшла пропозиція про запровадження спецтрибуналу для росії. Відтоді свою підтримку висловили низка країн та високопосадовців ЄС. А Нідерланди готові прийняти трибунал над росією в себе.
У лютому Дмитро Кулеба заявив, що Україна здобула підтримку першої країни Латинської Америки у створенні спецтрибуналу. Це була Гватемала.