Командири з «Азовсталі» «Редіс», «Волина» та «Калина» повернулись з російського полону

З російського полону повернули командирів оборонців «Азовсталі» — командира полку «Азов» Дениса Прокопенко «Редіс», заступника командира полку Святослава Паламара «Калину» та командира 36—ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Сергія Волинського «Волину».

У мережі з'явилося відповідне фото захисників на волі. Його опублікував командир спецпідрозділу KRAKEN Сергій Величко.

На опублікованому фото із ними стоїть також голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов (крайній справа) та міністр внутрішніх справ Денис Монастирський (крайній зліва)

Доповнено о 00:48. В ефірі телемарафону президенту глава його Офісу Андрій Єрмак доповів, що Денис Прокопенко «Редіс», Сергій Волинський «Волина», Святослав Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко — командири з «Азовсталі» — вже перебувають у безпеці.

Командири з «Азовсталі» повернулись з російського полонуПресслужба МВС

Це, за його словами, стало результатом особистих домовленостей президента Зеленського з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом.

Засновник та перший командир полку «Азов» Андрій Білецький уточнив, що командири вже на волі, але в третій країні, куди прибули згідно з домовленостями про обмін. Деякий час вони перебуватимуть там, каже Білецький.

«Щойно мав розмову по телефону з «Редісом», «Калиною» та «Апісом» — всі мають бойовий настрій та навіть рвуться до бою. Чергове підтвердження, що АЗОВ — СТАЛЬ», — написав Білецький.

В ефірі телемарафону показали також спілкування Дениса Прокопенка з президентом Зеленським.

«Слава Україні, пане президенте. У нас все добре. Стан здоров'я задовільний. Дякую вам і всій команді за те, що ви зробили», — сказав захисник.

Перед цим стало відомо, що Україна провела черговий обмін і звільнила частину захисників Маріуполя. Зокрема голову патрульної поліції Маріуполя Михайла Вершиніна, який боронив «Азовсталь», та низку інших захисників міста.

Загалом звільнили з полону росії 215 людей, серед яких 108 бійців «Азову».


Читайте також наш спецпроєкт «У сталевих обіймах». У ньому ми зібрали понад 30 історій різних людей, яких об'єднала «Азовсталь». Усе це — історії про надію й боротьбу, про жагу до свободи й любов до України.