Солдати Іноземного легіону звинувачують командирів у розкраданні легкого озброєння та екіпірування — Kyiv Independent

Солдати Іноземного легіону звинувачують командирів у розкраданні легкого озброєння та екіпірування, які необхідні Легіону. Правоохоронці проводять перевірки.

Про це йдеться в розслідуванні Kyiv Independent.

Журналісти поспілкувалися з понад 30 джерелами, зокрема з колишніми та нинішніми членами Іноземного легіону; волонтерами, які допомагають Легіону, та офіційними особами. Викриття у цьому розслідуванні ґрунтуються на інтерв'ю, письмових свідченнях, офіційних звітах, медичних записах, фотографіях, відео та аудіофайлах.

Звинувачення щодо розкрадання зброї, яку Україна отримує від західних партнерів, зазвичай підтримує російська пропаганда, щоб підірвати постачання зброї. Журналісти не знайшли свідчень про масові розкрадання зброї та її продаж, однак зібрали свідчення про зникнення легкої та стрілецької зброї, яку пов'язують із поганим управлінням командирів Іноземного легіону.

У виданні роблять висновок, що керівництво обох частин Іноземного легіону — те, яке підпорядковується воєнній розвідці та Сухопутним військам — може бути причетним до різних видів неправомірної поведінки: до переслідувань і фізичних погроз, незаконного вигнання незгодних солдатів та крадіжки особистого спорядження військових і легкої зброї.

За словами іноземних бійців, зі зброярень Легіону зникала протитанкова зброя (Ручний протитанковий гранатометРПГ та NLAW), стрілецька зброя (гвинтівки M4, штик-ножі для гвинтівок СZ та SCAR-L), пістолети Glock та набої.

12 легіонерів-іноземців у розмові з журналістами звинуватили своїх командирів у незаконному привласненні легкого озброєння. Вони надали фото, звіти, скриншоти повідомлень на підтвердження своїх слів. Окремо сім легіонерів стверджують те, що командири забирали в них персональне обладнання, надане волонтерами або придбане за власні кошти.

Серед командирів, яким закидають привласнення зброї та екіпірування — Пйотр Капусцинський. Він служить у лавах Легіону попри те, що журналісти з'ясували, що він перебуває у розшуку в Польщі за шахрайство та інші злочини. Капусцинський відмовився говорити з Kyiv Independent про звинувачення у розкраданні зброї та попросив більше йому не дзвонити.

Детальніші випадки ймовірного розкрадання

Двоє легіонерів незалежно один від одного розповіли, що наприкінці весни з ангарів Легіону на сході України зникла зброя та набої від західних партнерів, які легіонери привезли з собою для виконання військових завдань на тому напрямку. За словами цих солдатів, тоді саме Капусцинський відповідав за зброярні та розподілення зброї серед військових.

Двоє легіонерів незалежно один від одного також закидають своїм українським командирам зникнення 54 американських гвинтівок M4 зі зброярні на східному напрямку в травні. Окремо легіонери заявили, що Капусцинський забирав в них особисту зброю, пістолети, гвинтівки та інше обладнання, яке вони придбали за власні кошти.

Декілька військових закидають Капусцинському погрози зброєю, а також виключення з Легіону солдатів, які відкрито виступали проти його поведінки. Так, Капусцинського звинувачують у раптовому та примусовому звільненні солдатів, які були на лікуванні.

Перевірки правоохоронців

СБУ в серпні розпочала розслідування за фактом можливого розкрадання легкого озброєння та волонтерської допомоги в Легіоні — про це офіцер СБУ на умовах анонімності розповів польському телеканалу TVN, який є партнером Kyiv Independent у розслідуванні.

У межах розслідування Служба безпеки перевіряє причетність Капусцинського до торгівлі зброєю Легіону, зазначило джерело. Журналісти звернулися до Головного управління розвідки, яке опікується тією частиною Легіону, де служить Капусцинський. У ГУР заявили, що почали службову перевірку 14 листопада.