Командувач тероборони заявив, що кістяк підрозділів уже сформований

В Україні вже сформували кістяк підрозділів територіальної оборони. Їх почали створювати з початку 2022 року, коли набув чинності відповідний закон.

Про процес формування підрозділів розповів командувач Сил територіальної оборони ЗСУ Юрій Галушкін в інтерв'ю «Укрінформу».

За його словами, вже призначили посадовців підрозділів тероборони, визначили тимчасові місця дислокації, а також сформували необхідну кількість батальйонів у кожному регіоні — від 4 до 10 залежно від кількості районів.

«Зараз триває процес комплектування. У прикордонних областях батальйони і бригади укомплектовані десь на 70%, решту областей закомплектуємо до 70% до кінця наступного місяця», — сказав Галушкін.

Він також зазначив, що Сили тероборони вже на 100% забезпечені стрілецькою зброєю і боєприпасами. «Наше завдання — якомога скоріше зробити так, щоби ми могли скористатися в разі потреби цією зброєю, боєприпасами якнайшвидше», — каже Галушкін.

Він пояснив, що наразі треба розв'язати питання зберігання зброї, зокрема її належної охорони. Для цього, наголошує Галушкін, треба мати спеціальні приміщення, обладнані зокрема протипожежною сигналізацією.

Посадовець також сказав, що хоча тероборону почали практично формувати з початку року, коли набув чинності закон, певні напрацювання щодо цього в Україні були й до цього.

Наприклад, у нас і раніше було плани територіальної оборони, у всіх силових структур були завдання щодо територіальної оборони тощо. «Просто зараз це перейшло на новий рівень — от і все. Нова система управління», — сказав Галушкін.

Що таке тероборона?

Відповідний закон про тероборону набув чинності від початку 2022 року. Він врегульовує питання розвитку територіальної оборони, організації руху опору та відповідної підготовки українців до національного спротиву.

1 січня очільником Сил тероборони президент призначив бойового генерала Юрія Галушкіна.

Ексглава президентської партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначав, що закон є частиною плану зі скасування в Україні обов'язкового військового призову. Зробити це хочуть уже з 2023 року.