Комісія Мінкульту оглянула ще три пам'ятки на території Києво-Печерської лаври. В УПЦ МП скаржаться на «свавілля»

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики 19 квітня продовжила роботу на території Києво—Печерської лаври. Експерти оглянули дві пам'ятки національного значення та одну — місцевого.

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Так, оглянули майно корпусів 37, 37-а та 38, а саме: галерею до Ближніх печер, дзвіницю на Ближніх печерах та вхід до галереї Ближніх печер.

Двері будівель були зачинені, тому їх відчинили спеціальними технічними засобами у присутності в.о. гендиректора заповідника «Києво-Печерська лавра» та його заступника.

Ткаченко зазначив, що немає ознак протипожежних заходів у цих спорудах.

«Вказані об'єкти є пам'ятками архітектури національного значення та місцевого, складовими пам'ятки національного значення Ансамблю Києво-Печерської лаври та складовими об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Стан об'єктів видно на фото», — написав Ткаченко.

Речниця поліції Києва Юлія Гірдвіліс нам у коментарі розповіла, що працівники поліції перебувають на території Лаври для охорони публічного порядку, як і всі інші дні.

«Попередньо, свою роботу проводила комісія Мінкульту. Приміщення були оглянуті і вона їх опечатала. Тобто це не блокування, це результат роботи комісії. На територію лаври можуть заходити люди», — пояснила речниця.

Що кажуть в УПЦ МП?

Доповнено о 13:50. В УПЦ МП заявили, що представники заповідника та комісії Мінкульту у супроводі поліції «болгаркою спиляли замки та опечатали один із корпусів Лаври». Додають, що звернулися до поліції.

В УПЦ кажуть, що замки зламали до 39-го корпусу. У Мінкульті не повідомляли про огляд цього корпусу.

«Від монастиря була подана заява про вчинення кримінального правопорушення працівниками Національного заповідника. Цю заяву у нас прийняли і зареєстрували. Також ми подали заяву відносно працівників поліції, які тут перебувають і які сприяли вчиненню цих незаконних дій. Вказану заяву буде розглядати Державне бюро розслідування», — сказав адвокат Микита Чекман.

Що відповідає Мінкульт?

У Мінкульті відповіли на закиди УПЦ МП. У відомстві вказали, що комісія працювала у приміщеннях із 8:30 до 9:30. За їхніми словами, на момент виходу комісії жодних сторонніх людей біля споруд не було.

«Після цього керівництво заповідника викликало інженера з пожежної безпеки І категорії Мороза Є.В. для фіксації порушень протипожежної безпеки та технічних працівників заповідника для опечатування приміщень. Поліція охорони залишилась забезпечувати правопорядок для завершальних технічних робіт», — вказали там.

У Мінкульті також сказали, що станом на 13:50 невідомі люди порушують громадський порядок на території Лаври. У поліції Києва нам станом на 13:30 повідомили, що документують пошкодження дверей-ролетів до одного з приміщень Києво-Печерської лаври.

Що передувало?

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передавання майна 12 квітня нарешті змогла потрапити до Києво-Печерської лаври. Вона має визначити рівень збереженості культурних цінностей у Лаврі. Під час огляду виявили руйнування об'єкта та звернулися до поліції.

Комісія зафіксувала аварійний стан приміщення книжкового складу, збудованого в другій половині ХІХ століття, що є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення.