Комісія обрала трьох фіналістів на посаду директора НАБУ. Тепер рішення за урядом
Конкурсна комісія обрала трьох кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро. Тепер очільника НАБУ має призначити уряд.
Про це повідомляє конкурсна комісія.
Експерти 4 березня визначили трьох кандидатів, які відповідають вимогам та мають найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання обов’язків директора НАБУ. Обирали фіналістів через відкрите голосування. Претендентами на посаду стали:
- Гупяк Сергій — керівник 4-го слідчого відділу територіального управління Держбюро розслідувань у Хмельницькому;
- Кривонос Семен — очільник Державної інспекції архітектури та містобудування;
- Осипчук Роман — керівник управління внутрішнього контролю НАБУ.
Загалом комісія отримала 78 пакетів документів. До наступного етапу конкурсу допустили 74 кандидати. Після всіх тестувань і практичних завдань на третьому етапі залишився 21 кандидат. Під час фінального етапу відбувалася співбесіда на доброчесність та співбесіда на професійну компетентність.
Тепер уряд має призначити нового директора НАБУ з запропонованих фіналістів.
Реакція громадськості
У Центрі протидії корупції зазначають, що обрання трьох фіналістів підтримали чотири члени комісії з шести — Микола Кучерявенко, Кирило Легких, Драго Кос та Повілас Малакаускас. Натомість фіналістів не підтримали колишня агентка ФБР Карен Грінавей та адвокат Олексій Савчук.
У ЦПК сумніваються, чи зможуть окремі із запропонованих кандидатів бути незалежними з огляду на попередні зауваження організації та їхні минулі місця роботи (політичні зв’язки одного та роботу в ДБР іншого, а також зауваження щодо доброчесності обох).
«Ми переконані, що однією з причин цього є недосконалі правила і процедури конкурсу. Адже комісія фактично сама себе обмежила у виборі кандидатів, вирішивши допустити до співбесід лише 20 кандидатів за результатами тестів на законодавство та загальні здібності», — зазначають в організації.
Також експерти наголошують, що міжнародні експерти вирішили не використовувати своє переважне право голосу в цьому процесі з невідомих причин.
«Наслідком цього став вибір не трійки найкращих, а трійки тих, щодо кого досягнуто компромісу двох міжнародних експертів і двох українців. Тож наразі існує ризик призначення на посаду кандидата, який не буде повністю незалежний у своїй роботі», — зауважили в ЦПК.