Комітет Ради вирішив винести на голосування депутатів відставку Рябошапки
Комітет з питань правоохоронної діяльності вирішив винести на голосування в зал парламенту постанови про звільнення генпрокурора Руслана Рябошапки.
Про це повідомляє кореспондентка hromadske з місця події.
Поки офіційно не повідомляється, коли Рада голосуватиме за відставку Рябошапки. Водночас як стало відомо hromadske з власних джерел, це питання призначене на 18:00 5 березня.
На засіданні комітету критикували Рябошапку депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський, який емоційно розповідав про «відсутність посадок», а також представник «Опозиційної платформи — за життя» Ілля Кива. Останній звинуватив Рябошапку у тому, що той ходив до посольства США, й пообіцяв звернутися до СБУ.
На ці претензії генпрокурор відповів: «Якщо ми розглядаємо звіт генпрокурора, це одне, якщо це істерика Бужанського, тут коментувати немає чого».
Рябошапка додав, що в його звіті вказано про вироки 35 топ-посадовцям, але водночас він наголосив, що не є суддею і не може «посадити» чиновників.
Також він нагадав, що претензії у справах Альперіна, Садового і Гладковського не потрібно висувати йому, бо ними займаються НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Щодо нібито візиту до посольства США він сказав: «Я нічого не робив в американському посольстві, бо я там не був. Ківа брехун».
Зазначимо, що не всі депутати підтримали відставку Рябошапки. Представниця «Голосу» Олександра Устінова нагадала, що після реформи органів прокуратури близько 60% прокурорів було звільнено, й тому зараз «багатьом не подобається, що немає своїх рєшал в прокуратурі».
Після засідання комітету Рябошапка також поспілкувався з журналістами.
«Люди оцінили, що робота негативна ще до звіту генерального прокурора. Деякі з них тільки закінчили школу, але вже розуміють, як працює Офіс генпрокурора. Деякі з них по складам читають і їм складно слова підбирати», — сказав він.
Генпрокурор упевнений, що претензії до його роботи виникли через політику.
«Вони бачать, що нічого вирішити, «порішати» в цій прокуратурі вони не можуть. Вони бачать, що нічого не можуть вирішити в НАБУ. Й коли є така конструкція, коли НАБУ працює разом з Офісом генпрокурора, це може призвести до неприємних наслідків для певних олігархів та їх підручних, очевидно, що це починає викликати занепокоєння», — резюмував Рябошапка.
Раніше глава партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявив, що фракція поки не вирішила, чи змінювати Рябошапку.
Напередодні у Верховній Раді народні депутати, зокрема, з президентської фракції «Слуга Народу», зареєстрували проєкт постанови про відставку Руслана Рябошапки з посади генерального прокурора України.