Компанії-виробників техніки в ЄС зобов'язали гарантувати ремонт товарів протягом 10 років
У Європейському Союзі набув чинності закон, який зобов'язує компанії з продажу побутової техніки гарантувати, що ці прилади можна буде ремонтувати протягом 10 років. Це допоможе скоротити кількість відходів електроприладів, які щорічно накопичуються на континенті.
Про це розповів учасник екологічної групи BUND-Berlin Деніел Аффельт, пише Euronews.
Закон про «право на ремонт» набув чинності 1 березня у 27 країнах ЄС. Це частина заходів зі скорочення впливу промислових товарів — холодильників, пральних машин, фенів або телевізорів — на навколишнє середовище.
Так, організація Аффельта керує кількома «ремонтними кафе», куди люди можуть привезти свою зламану техніку та отримати допомогу, щоб їх знову полагодити. Він зазначає, що багато людей хотіли б відремонтувати прилади, але часто для цього необхідні спеціальні інструменти або невеликі деталі, які не так легко дістати.
«Це справді великий крок в правильному напрямку. Люди хочуть ремонтувати свою техніку. Коли ви говорите їм, що немає запасних частин для пристрою, якому лише кілька років, це, очевидно, дуже засмучує», — зазначив Аффельт.
Відповідно до нових правил ЄС, виробники повинні будуть забезпечити доступність запчастин на термін до десяти років. Нові пристрої також повинні постачатися з посібниками з ремонту й бути виготовлені так, аби їх можна було розібрати за допомогою звичайних інструментів, коли спливе термін гарантії.
Щорічно європейці виробляють понад 16 кілограмів електричних відходів на людину, пише видання. Приблизно половина сміття там припадає на зламану побутову техніку. У Європі переробляють лише близько 40%.
Знання того, що пристрій справді прослужить десять років, може підштовхнути споживачів до вибору більш довговічних продуктів або тих, які легко ремонтувати.
Міністерка навколишнього середовища Німеччини Свен Шульце заявила, що на наступному етапі виробники повинні будуть вказувати, як довго продукт працюватиме, і відремонтувати його, якщо він зламається раніше.
Надалі екозахисники та групи із захисту прав споживачів хочуть, щоб «право на ремонт» було розширено й поширилося на смартфони, ноутбуки та інші електронні пристрої.