Конгресвумен Спартц заявила, що «має проблему» з останнім законом про $60 млрд для України, хоча не читала його
Представниця Республіканської партії українського походження Вікторія Спартц заявила, що «має проблему» із законопроєктом про виділення $60 млрд допомоги для України. Але визнала, що не читала цей документ.
Про це вона сказала в етері телеканалу CNN.
Так, Спартц розкритикувала законопроєкт, назвавши його «фондом для розкрадання грошей». Вона закликала надати більше зброї замість коштів, а також посилити заходи підзвітності.
«Нам потрібна зброя, а не В оригіналі — slush fund, що означає гроші, яка зберігаються для нечесної чи незаконної діяльності в політиці чи бізнесі"фонд хабарів". Ми маємо впевнитися, що ця зброя надходить швидко, а не сповільнювати допомогу. Ми сповільнювали допомогу майже два роки, поки путін мінував поля, дестабілізував Близький Схід, фактично об'єднався з Іраном, Китаєм та КНДР. Думаю, нам треба бути розумнішими, а ми цього не робимо», — сказала Спартц.
На уточнювальне запитання, чи хоче вона, аби останній законопроєкт про допомогу Україні якнайшвидше висунули на голосування у Палаті представників США, Спартц знову зазначила, що цей закон — про «"фонд хабарів" президента Байдена».
«Я не читала цей конкретний закон і буду неупередженою. Але я читала всі інші. Більшість речей там ми будемо надсилати Україні та супутнім питанням по всьому світу. Більшість цих грошей навіть не йдуть на зброю […] Я не читала цей закон, але якщо він такий же, як інші — у мене є з цим проблема. Бо ми не будемо відповідати путіну ковдрами. Тільки зброєю. Нам потрібна американська зброя, яку надсилатимуть прямо на фронт із належним наглядом і стратегією», — сказала Спартц.
Далі ведучий Джон Берман згадав слова експрезидента Дональда Трампа про те, що він заохочував би росію напасти на членів НАТО, які зробили, на його думку, недостатньо внесків на оборону.
На запитання ведучого, що станеться, якщо лідер рф володимир путін «зробить усе, що захоче», Спартц відповіла, що він і зараз так робить, тож «ми повинні бути з ним суворішими».
Берман знову натиснув: «Ви за чи проти, щоб володимир путін та росія робили все, що заманеться?».
Конгресвумен знову відповіла нечітко, зокрема зазначивши, що треба «надавати більше зброї безпосередньо Україні замість гуманітарної допомоги».
Журналіст Аарон Рупар назвав цю відповідь «нерозбірливим словесним салатом».
Що передувало?
Сенат США 13 лютого остаточно підтримав пакетний законопроєкт надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 млрд доларів. Але попереду ще голосування в Палаті представників.
Законопроєкт містить 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційній політиці. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Напередодні голосування в Сенаті республіканці Палати представників запропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити й окремий законопроєкт республіканців про надання допомоги лише Ізраїлю.
Оновлено 14 лютого.